Доля скандального закону про Крим залишається неясною - по тому вже 30 днів після його напрямки Порошенко


Доля скандального закону про Крим залишається неясною - по тому вже 30 днів після його напрямки Порошенко

Інформація про рішення президента України щодо закону “Про податковий і митний контроль у вільній економічній зоні (ВЕЗ) Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”, прийнятого парламентом 14 серпня, до цих пір невідома.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, закон був направлений на підпис президенту 20 серпня, або 30 днів тому.

Заступник міністра фінансів Денис Фудашкін і глава Державної фіскальної служби Ігор Білоус 18 вересня не змогли сказати агентству, з чим пов’язана затримка в проходженні документа.

Згідно ст.94 Конституції, президент України протягом 15 днів після отримання закону підписує його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями Верховній Раді для повторного розгляду.

“У разі якщо президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений”, – йдеться в Конституції.

Конституційний суд в 1998 році розтлумачив, що йдеться про календарні дні, і термін починається з наступного дня після отримання законів, а якщо його завершення припадає на вихідний або святковий день, то днем закінчення строку є наступний робочий день.

Як повідомлялося, закон “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” Рада прийняла ще 21 квітня 2014, однак з нього були вилучені норми про порядок ведення економічної діяльності, які було вирішено встановити окремим законом протягом 15 днів .

Однак парламент прийняв закон про СЕЗ Криму та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України лише 12 серпня. Вранці у четвер, 14 серпня, на вимогу ряду депутатів і уряду Верховна Рада переглянула своє рішення і відправила закон на повторне друге читання, на який було потрібно менше доби: на вечірньому засіданні документ був знову проголосований в цілому 238 голосами “за”.

Відповідно до закону, СЕЗ Криму вводиться в межах двох адміністративно-територіальних одиниць України, а також Республіки Крим та м.Севастополя. На її території діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, в тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої і зовнішньої міграції фізичних осіб. В межах СЕЗ Криму створюється вільна митна зона.

СЕЗ створюється без погодження з відповідними органами місцевого самоврядування або виконавчої влади. На території СЕЗ Криму не збираються загальнодержавні податки і збори. Фізична особа, яка має податкову адресу на іншій території України, відмінній від СЕЗ, зобов’язана задекларувати належні їй на території СЕЗ об’єкти житлової нерухомості.

Закон обумовлює, що товари, які були вироблені, перероблені або перебували у вільному обороті на тимчасово окупованій території України до набрання чинності закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, вважаються товарами з українським статусом, які вільно переміщаються на іншу територію України без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності до 1 січня 2015 року.

У законі зазначається, що Україна гарантує захист майнових і немайнових прав фізичних та юридичних осіб на території СЕЗ Криму відповідно до законів країни, в тому числі що стосуються захисту іноземних інвестицій.

Державні гарантії по внутрішнім і зовнішнім місцевим позиками Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, а також особам, які знаходяться на цій території, не надаються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:АП
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua