НБУ: якщо ви хочете забрати свій вклад у валюті достроково, то отримаєте кошти у гривнях за курсом купівлі валюти банку - на день його отримання


Наводимо текст пояснення НБУ, який зявився на офіційній сторінці регулятора у Facebook, дослівно – задля уникнення неправильного трактування.

«З 2 вересня 2014 року діє Постанова Правління Національного банку України № 540. Це тимчасові заходи покликані стабілізувати ситуацію на валютному ринку та не допустити використання банківської системи України для фінансування тероризму.

Постанова діятиме протягом трьох місяців – до 2 грудня 2014 року включно.

Ключові моменти Постанови.

1. Отримання готівкових коштів населенням:

якщо Ви плануєте отримати свій вклад в іноземний валюті достроково, то Ви отримаєте кошти у гривнях за курсом купівлі іноземної валюти уповноваженого банку на день його отримання;
якщо Ви плануєте отримати свій вклад в іноземний валюті у визначений договором термін, то зможете отримати кошти в іноземній валюті, але у сумі, що не більше ніж еквівалент 15 тисяч грн. в день (за офіційним курсом Національного банку). Ця норма поширюється на отримання коштів як в Україні, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку;
якщо Вам необхідно отримати кошти в національній валюті з поточного чи депозитного рахунку, то Ви зможете отримати суму, що не перевищує 150 тисяч грн. на добу. Кошти можна отримати через касу банку, а також через банкомат. Обмеження не стосується сум на:
виплату заробітної плати,
витрат на відрядження,
пенсій,
стипендій,
інших соціальних та прирівняних до них виплат (крім матеріальної допомоги),
а також на виплати гарантованих сум, відшкодування вкладникам коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

2. Переказ іноземної валюти фізичними особами в Україну та за її межі:

якщо Ви плануєте переказати кошти за межі України з власного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття, то максимальна сума переказу не має перевищувати в еквіваленті 15 тисяч грн. в один день. У такому разі підтвердні документи не потрібні. Для іноземців необхідно підтвердження джерел походження коштів;
якщо сума переказу перевищує в еквіваленті 15 тисяч грн., то такий переказ слід здійснювати з поточного рахунку. Резиденти такі перекази здійснюють на підставі підтвердних документів. Максимальна сума переказу коштів за місяць не може перевищувати в еквіваленті 150 тисяч грн. Ці вимоги не поширюються на оплату:
витрат на лікування в медичних закладах іншої держави, а також транспортування хворих;

витрат, пов’язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання);
переказів, що здійснюються на підставі вироків, рішень, ухвал і постанов судових, слідчих та інших правоохоронних органів;
витрат на навчання виключно для оплати навчального процесу;
переказів коштів, отриманих як оплата праці нерезидентами в Україні, пенсії, аліменти;
витрат іноземним судовим, слідчим, нотаріальним органам (у тому числі сплата податків, зборів, інших обов’язкових платежів);
переказів, що здійснюються громадянами в разі виїзду за кордон на постійне місце проживання.
якщо Ви очікуєте надходження іноземної валюти з-за кордону
без відкриття рахунку, то виплата такого переказу здійснюється готівкою у гривнях (без подання відповідної заяви клієнтом) за курсом купівлі безготівкової іноземної валюти за гривню уповноваженого банку на час здійснення операції, але не більше 150 тисяч грн. в еквіваленті на добу. Якщо Ви бажаєте отримати такий переказ в іноземній валюті, то банк зарахує його на Ваш поточний рахунок в іноземній валюті.
на поточний рахунок (у т. ч. картковий), то виплата переказу здійснюється в іноземній валюті, але не більше ніж 15 тисяч грн. на добу (в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку).

3. Видача готівкових коштів з використанням платіжних карток у межах України:

зняття готівкових коштів з поточних (у тому числі карткових) рахунків з використанням платіжних карток, здійснюється виключно в гривнях. Це стосується як резидентів, так і нерезидентів.
У той же час, якщо Ви бажаєте отримати готівку в іноземній валюті з власного поточного (тому числі карткового) рахунку в іноземній валюті, то кошти в іноземний валюті можна отримати в касі уповноваженого банку за заявою на видачу готівки.

4. Купівля готівкової валюти:

придбати готівкову іноземну валюту в один день у межах однієї банківської установи можна на суму, що не перевищує в еквіваленті 15 тисяч грн.»

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування