1553
"Давоський форум" відмовився від щорічної московської зустрічі - Росія у відповідь звинувачує "політичні причини"
— Світ
Правління давоського Всесвітнього економічного форуму (WEF) переносить на невизначений термін проведення московського форуму Moscow Meeting, який з 2012 року проводився в Москві в жовтні. Офіційна причина – брак часу на підготовку заходу. Організатори з російського боку вважають, що втрутилася політика.
Про перенесення форуму керівництво WEF повідомило російських партнерів та організаторів заходу в листі від 25 серпня, розповіли РБК дві людини, які отримали його. У прес-офісі WEF в Женеві не відповіли на запит РБК. Виконавчий директор WEF Едріан Монк також залишив запит без відповіді.
The Moscow Meeting – один з найбільших міжнародних заходів, присвячених Росії, традиційно підсумки роботи на зустрічі в Москві представляються на щорічному форумі в швейцарському Давосі. Захід планувався провести цього року, каже РБК джерело, близьке до Мінекономрозвитку (представники відомства брали участь в Moscow Meeting). «Ми до цього ставилися як до даності. Цей захід автоматично мав відбутися», – каже він.
В Мінекономрозвитку інформація про перенесення форуму не надходила, повідомила РБК представник відомства. Перший захід такого формату пройшов у Москві в жовтні 2012 року, через кілька місяців після президентських виборів, під гаслом «Росія в глобальному контексті». У той рік Росія вступила до СОТ, і їй переходило головування в G20 (з 2013 року).
Тоді учасники обговорювали сценарії економічного розвитку Росії, потім підсумок цієї роботи був представлений на щорічному форумі в Давосі в січні 2013 року. Тоді ж прем’єр-міністр Дмитро Медведєв взяв участь у дискусії в Давосі, присвяченій проблемам Росії.
У 2013 році зустріч в Москві була присвячена розвитку російських регіонів. У ній взяли участь перший віце-прем’єр Ігор Шувалов, екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін, професор Єльського університету Олег Цивінський і ряд інших експертів. Цю ж тему в січні 2014 року обговорювали і на російській сесії в Давосі. Російську делегацію очолював віце-прем’єр Аркадій Дворкович. «Для них [організаторів давоського форуму] повістка російська була важливою, і вони, готуючись до форуму, робили такий захід до [основного] форуму», – говорить джерело, близьке до Мінекономрозвитку.
Лист про перенесення було розіслано 25 серпня «вузькому колу осіб», говорить один з адресатів. У ньому говорилося, що зустріч в Москві не буде проведена цієї осені, оскільки у WEF немає достатніх ресурсів для того, щоб з належним рівнем якості організувати всі заплановані до кінця року заходи. Проведення форуму в Москві було заплановано на жовтень, як це було в 2012 і 2013 році. Але в найближчі кілька місяців пройде декілька великих заходів: на 28-29 вересня запланований форум у Стамбулі, він буде присвячений регіональному розвитку, а на 9-11 листопада – Summit on the Global Agenda в Дубаї (ОАЕ), говорить РБК один з одержувачів листа, близький до партнерів московського форуму. Інформація про ці заходи є на сайті WEF.
«Management board зустріч відклав, [посилаючись на те, що] багато проектів і потрібно зосередитися на зустрічі в Дубаї. Я вважаю, що це відмовка», – говорить РБК особа з числа організаторів московської зустрічі Давоського форуму. Джерело пов’язує перенесення з політичними причинами: «Сто відсотків, [що це пов’язано з тяжкою геополітичною обстановкою]», – зазначило воно. Заходів у Москві цього року «точно не буде», впевнене джерело.
«Захід перенесено. На яку дату, в листі не сказано», – говорить ще один адресат листи WEF, що входить до складу російської делегації на форумі в Давосі. Це сталося частково з політичних причин, не виключає він. «Але російська частина порядку на форумі в Дубаї не скасована і не скорочена, ми туди їдемо. Давос поки не подає сигналів про те, що російські питання будуть урізатися», – каже він.
У 2012 році форум в Москві пройшов саме з ініціативи представників давоського форуму, так само як і в 2013 році, говорить РБК високопоставлений федеральний чиновник і підтверджує джерело, близьке до Мінекономрозвитку. «Вони знали, що восени пройде засідання консультативної ради з іноземних інвестицій (очолює прем’єр Дмитро Медведєв, пройшло в листопаді 2012 року), і розраховували таким чином підключитися до теми інвестиційної активності», – каже чиновник. «Вони завжди були ініціаторами, але такі зустрічі завжди для нас були корисними. Ми, зокрема, обговорювали питання нашої делегації на Давоському форумі. І це завжди було зручним майданчиком для зустрічей з експертами. І для Давоса теж ці зустрічі були корисними, враховуючи, що ряд заходів самого форуму безпосередньо пов’язаний з російською повісткою», – говорить джерело, близьке до Мінекономрозвитку.
Високопоставлений чиновник фінансово-економічного блоку уряду не виключає, що через санкції відносно Росії і негативного розвитку конфлікту з Україною може бути скорочена і російська повістка на основному майданчику форуму в Давосі в наступному році.
Раніше цього року від участі в Петербурзькому економічному форумі відмовилися відразу кілька великих бізнесменів і топ-менеджерів зарубіжних компаній. В їх числі – глава ConocoPhillips Райан Ланс і Alcoa Клаус Клайнфельд, глава ЄБРР Сума Чакрабарті, Siemens – Джо Кезер. Через загострення відносин Росії і Заходу про відмову від участі в ПМЕФ заявили близько 15% перших осіб іноземних компаній, які спочатку зареєструвалися, заявляв раніше заступник голови Мінекономрозвитку Сергій Бєляков.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною