Якщо в Україні відбудеться повне заміщення продукції РФ на західноєвропейську, то ціни виростуть в 2-3 рази - думка з Росії


Якщо в Україні відбудеться повне заміщення продукції РФ на західноєвропейську, то ціни виростуть в 2-3 рази - думка з Росії

Обсяг російських збитків від асоціації України з ЄС поки може бути підрахований тільки теоретично. До цих пір неясно, чи буде й український ринок повністю закритий для імпорту товарів російського виробництва і яку частку в ньому займуть європейські товари.

На поточний момент зрозуміло, що якщо на українському ринку відбудеться повне заміщення продукції РФ на західноєвропейську, то ціни усередині країни виростуть в 2-3 рази, а інфляція швидко стане двозначною.

Для Росії збиток дійсно може скласти до 100 млрд рублів – але протягом декількох років, не відразу. Варто ще раз підкреслити, що будь-які загороджувальні заходи завжди працюють в обидві сторони, тому успішно вигравших в цій історії поки не буде.

Очевидно, що моментальне заміщення російського імпорту неможливе, оскільки товарообіг наших держав занадто великий і є статті, знайти заміну яким вкрай проблематично. Зокрема 56,8% імпорту з Російської Федерації у січні – квітні 2014 склали енергоносії. При цьому під часткове заміщення може потрапити продукція машинобудування і продовольча продукція на які припадає 10,7% і 4,2% імпорту.

Анна Бодрова, старший аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua