Капіталізація світових ринків досягла історичного максимуму - $66 трлн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Капіталізація світових ринків досягла історичного максимуму - $66 трлн

Фондовий ринок
2300
Капіталізація світових фондових ринків досягла за підсумками торгів у вівторок історичного максимуму в $ 66 трлн.
Показник включає більшість ринків від Японії до Бразилії. Варто відзначити, що на попередньому піку в 2007 р капіталізація становила $ 63 трлн. Потім, як відомо, вона досить швидко рухнула до $ 25 трлн.
У серпні більшість світових індексів продемонструвала бурхливе зростання, в результаті чого капіталізація зросла на $ 2,2 трлн. Зведений індекс MSCI All-Country World за цей час додав 3,3%. На думку Bloomberg, інвестори вважають, що стимулюючі програми найбільших центральних банків світу підтримають економіку в більшості країн, а також допоможуть знизити негативний вплив геополітичних факторів на вартість фінансових активів. Напруженість зараз, нагадаємо, спостерігається в Україні, Іраку та секторі Газа.
“Геополітичні події мають істотне значення, але їх недостатньо, щоб затьмарити макроекономічну складову по всьому світу, особливо в Америці”, – вважає Патрік Спенсер з Robert W. Baird & Co.
Відзначимо, що краще за інших себе за останній місяць показали ринки Саудівської аравана і Бразилії. Бразильський індекс Bobespa додав 7,2%, а саудівський Tadawul All Share виріс на 7%. До речі, акції саудівських компаній ростуть на очікуваннях, що влада країни відкриє фондовий ринок для іноземних інвесторів. Впевнене зростання спостерігалося і в Європі. В першу чергу воно було обумовлене тим, що до цього європейські акції пристойно подешевшали, відіграючи негативний ефект від санкцій. Так, зведений індекс європейських компаній Stoxx 600 додав з 8 серпня 5,6%, і зараз знаходиться в кроці від історичних максимумів. В Японії місцевий Topix виріс за той же період на 4,7%.
Ну а в США картина вже традиційна для останніх років. Індекс широкого ринку S&P 500 з 7 серпня зростає фактично без зупинок кожен день. Вчора був встановлений черговий історичний максимум на позначці 2004 пункти. До речі, почасти через те, що часто інвестори на інших майданчиках дивляться на динаміку американських ринків, ростуть і індекси в інших країнах.
Не зовсім зрозуміло, чому в агентстві Bloomberg не сказали про російський ринок, оскільки індекс ММВБ від мінімумів 7 серпня в моменті додавав більше 10%. Трохи слабкіше виглядав індекс РТС, але це пояснюється тільки лише слабкістю рубля до долара США, при цьому рубль дешевшав не стільки через за геополітичні ризики, а через динаміку пари євро/долар на міжнародному валютному ринку. У парі з євро рубль якраз продовжує зміцнюватися.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас