0 800 307 555
0 800 307 555

Червоної риби з Далекого Сходу на всіх росіян не вистачить - заявили рибалки Примор'я


Червоної риби з Далекого Сходу на всіх росіян не вистачить - заявили рибалки Примор'я

Рибалки Примор’я не готові нагодувати лососем всю Росію, повідомляє Владивостоцьке інформагентство PrimaMedia. Справа в тому, що вилов червоної риби знизився цього року на 35%, а у рибодобувних компаній є свої зобов’язання перед інвесторами, кредиторами і покупцями.

Як повідомляє приморське управління Росриболовства, вилов лососів цього року знизився на 35% в основному через те, що прогнози по підходу горбуші до берегів Камчатки не виправдалися. У Далекосхідному рибогосподарському басейні виловлено понад 211 тисяч тонн тихоокеанських лососів, що на 110 тис. тонн менше улову за аналогічний період 2012 року (вилов лососів порівнюють не з попередніми роками, а “нелососеві” парні – з парними, і “лососеві” непарні – з непарними).

З відставанням йде вилов і в Магаданській області, де виловлено всього 1,2 тисячі тонн лососів, що на 500 тонн менше, ніж у 2012 році. У Приморському краї вилов становить 1,3 тис. тонн (на 300 тонн менше). У той же час в Хабаровському краї сезон йде з випередженням показників 2012 майже на 3,5 тис. тонн, обсяг видобутку перевищив 33 тис. тонн. У Сахалінській області вилов досяг майже 52 тис. тонн, що на 2 тис. тонн більше, ніж у 2012 році.

У зв’язку з загальними тенденціями зменшення улову мало шансів, що всі рибалки погодяться працювати на внутрішній ринок в повному обсязі. Більше того, місцеві експерти кажуть про те, що вся риба “продана вже в морі”.

Нагадаємо, днями Федеральне агентство по рибальству (Росрибальство) пообіцяло замінити рибу, що потрапила під санкції у Росії, – атлантичний оселедець, камбалу, тріску і креветки – на рибну продукцію, привезену з Далекого Сходу. “Атлантичного оселедця через санкції, звичайно, вже не буде, на зміну йому прийде далекосхідний, зараз ми опрацьовуємо необхідні заходи для того, щоб він швидше прийшов у центральну частину Росії”, – сказав глава відомства журналістам.

Чиновник також повідомив, що в даний час вирішуються питання доставки вітчизняної риби в європейську частину Росії з Далекого Сходу через весь Сибір. Пізніше відомство запропонувало субсидувати перевезення залізницею тихоокеанського оселедця.

Росрибальство доручило керівникам своїх територіальних управлінь організувати роботу з рибалками, які готові без посередників поставляти тихоокеанського лосося в центральні регіони країни. Управління повинні призначити відповідальних осіб, а також передати у відомство інформацію про рибальські організації, що готові працювати в такому режимі, і про об’єми рибопродукції, передбачуваної до постачання. При цьому чиновники управління скаржаться, що не можуть примусити компанії.

“Не можна забувати, що експорт повністю не скасовується. У рибодобувних компаній є свої зобов’язання перед інвесторами, кредиторами і покупцями. Адже наш минтай і дикий лосось цінний на зарубіжному ринку. Звичайно, ми сподіваємося, що пільги, в тому числі податкові, та інші фінансові преференції дозволять переорієнтувати транспортні потоки на місцевий ринок без збитку для самих компаній”, – пояснив PrimaMedia помічник керівника приморського управління Росриболовства Вадим Ліхачов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua