Українці їдять дуже мало м'яса, риби та фруктів


Українці їдять дуже мало м'яса, риби та фруктів

У порівнянні з 2012 роком, показники споживання українцями м’ясної, молочної, рибної продукції збільшилися. Але як і раніше ці показники нижчі від норми.

Про це повідомляється в щорічному звіті про стан продовольчої безпеки, підготовленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з документом, за минулий рік кожен українець в середньому з’їв 56,1 кг м’яса і м’ясопродуктів (при нормі в 80 кг), 14,6 кг риби та рибних продуктів (20 кг), 56,3 кг плодів, ягід та винограду (90 кг), а також всього 220,9 кг молочних продуктів (380 кг).

При цьому найменше м’ясо їли в Сумській (46,1 кг), Тернопільській (47 кг) та Чернівецькій областях (47,4 кг).

Найменший обсяг споживання риби в минулому році Мінекономрозвитку зафіксувало в Івано-Франківській (8,5 кг), Закарпатській (9,2 кг) та Тернопільській (10,7 кг) областях. Більше всіх недоїдали ягід в Івано-Франківській (42,3 кг), Рівненській (42,4 кг) та Тернопільській (43,3 кг) областях. Найменший обсяг споживання молочних продуктів, за даними міністерства, в минулому році був у Запорізькій (190 кг), Одеській (192 кг) і Херсонській (199,6 кг) областях.

Крім того, у відомстві підкреслюють, що українці, як і в попередні роки, понад норму споживають хліб і хлібобулочні продукти, а також картоплю, що «є свідченням незбалансованості харчування населення, яке намагається забезпечити власні енергетичні потреби за рахунок більш економічно доступних продуктів».

Так, замість норми в 124 кг картоплі, середньостатистичний житель України з’їдає на рік 135 кілограмів. Що ж до хлібобулочних уподобань, то нормальний показник – 101 кг, а українці «наїдаються» на 7 кг більше – 108 кг.

Разом з тим в Мінекономрозвитку відзначили, що незважаючи на недостатність споживання зазначених продуктів, ситуація в минулому році покращилася в порівнянні з 2012 роком. Це зумовлено збільшенням виробництва молока і м’яса в Україні, а також зростанням імпорту риби в країну.

Так, споживання м’яса і м’ясопродуктів зросло на 3, 1% або на 1, 7 кг на людину, а молока та молочної продукції – на 2, 8%, або 6 кг на людину. Також покращився показник споживання риби – на 7, 4% або на 1 кг на людину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua