АМКУ зобов'язав двох найбільших фармдистриб'юторів припинити нав'язувати дискримінаційні умови невеликим аптечним мережам


АМКУ зобов'язав двох найбільших фармдистриб'юторів припинити нав'язувати дискримінаційні умови невеликим аптечним мережам

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов’язав найбільших фармдистриб’юторів ТОВ “Вента ЛТД” і ТОВ “Оптима-Фарм, ЛТД” припинити нав’язувати дискримінаційні умови реалізації своєї продукції невеликим аптечним мережам.

Як повідомила прес-служба АМКУ в п’ятницю, припис має бути виконаний протягом 10 днів з дня отримання рекомендацій повідомити відомству про їх виконання.

У прес-службі уточнили, що “Вента ЛТД” і “Оптима-Фарм, ЛТД” без попередження встановили для ТОВ “Мережа аптек” Оксі “нові умови, за якими зазначена аптечна мережа повинна купувати лікарські засоби в значно більших обсягах, ніж було встановлено до цього.

На думку АМКУ, великі постачальники намагаються таким чином підтримувати або навіть збільшувати обсяги реалізації власної продукції в той час, коли купівельна спроможність населення падає.

“В умовах, коли невеликі торгові мережі змушені купувати більше продукції, ніж їм необхідно, і витрачати на це додаткові незаплановані кошти, аптечні установи для того, що не мати збитку, змушені будуть підняти ціну на лікарські засоби для населення. Саме це призведе до додаткового необґрунтованого підвищенню вартості ліків, яке, в першу чергу, відчутно вдарить по кишені споживача”, – йдеться в повідомленні.

“Ця проблема на ринку лікарських засобів характерна для багатьох невеликих торговельних мереж і аптечних установ, яких в Україні налічується більше 9000, тому вирішення цього питання матиме позитивний ефект для конкуренції у сфері реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення по всій території України”, – вважають в АМКУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua