НБУ починає публікацію оперативної інформації про стан Міжбанку - щоб "уникнути маніпулювання курсом"


НБУ починає публікацію оперативної інформації про стан Міжбанку - щоб "уникнути маніпулювання курсом"

Національний банк України з 15 серпня починає щодня публікувати на своєму сайті інформацію про поточні котирування та обсяги операцій міжбанківського валютного ринку після оприлюднення офіційного курсу, який НБУ встановлює з 14:00.

“Регулятор пішов на цей крок з метою забезпечення прозорості та зрозумілості процесів міжбанківського валютного ринку”, – йдеться в повідомленні Нацбанку.

НБУ уточнює, що інформація буде оновлюватися з 15:00 до 17:00 в режимі реального часу.

“Публікація поточних котирувань та обсягів проведених угод на міжбанківському ринку сприятиме зменшенню маніпулювання інформацією про поточні курсові коливання протягом робочого дня”, – вважають у Нацбанку.

На його думку, це також дозволить відстежувати реальну ситуацію і тенденції на валютному ринку, які в кінцевому підсумку формують середньозважений валютний курс продавців і покупців.

В НБУ вважають, що, наприклад, 13 серпня деякі ЗМІ суперечливо трактували інформацію про курс, по якому закрився міжбанківський валютний ринок, вказуючи котировку в 13,50 грн/$ 1, тоді як реальний курс за підсумками дня був близький до 13,10 грн/$ 1.

На сайті центробанку вже наведено дані про середньозважений курс і обсяг торгів на міжбанку за 13 і 14 серпня з періодичністю 30 хв. в період з 15:00 до 17:00. Згідно з ними середньозважений курс гривні опустився з 13,1179 грн/$ 1 на 15:00 до 13,1428 грн/$ 1 на 16:30, однак до 17:00 зміцнився до 13,1342 грн/$ 1 в порівнянні з 13,0774 грн/$ 1 добою раніше.

Всього за минулий день було укладено 208 угод на $ 297,73 млн, вказує Нацбанк, уточнюючи, що за вказані 2:00 було здійснено майже половину всіх угод за день, на які припала понад половина всього денного обороту міжбанку.

Як повідомлялося, згідно з програмою МВФ stand by з 4 квітня цього року НБУ встановлює офіційний курс гривні до іноземних валют усередині кожного робочого дня як середньозважений курс продавців і покупців, що склався на міжбанківському валютному ринку України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua