Україна, 2-й за розміром виробник вугілля в Європі, може обмежити його експорт


Україна, 2-й за розміром виробник вугілля в Європі, може обмежити його експорт

Україна, другий за розміром виробник вугілля в Європі, може скоротити експорт вугілля через дефіцит палива усередині країни після падіння видобутку і зупинки залізниці в регіонах військових дій, передають ЗМІ з посиланням на представника профспілки гірників України.

Україна, енергетика якої більш ніж на 40% залежна від вугілля, може зупинити електростанції після оголошення в середу про можливий надзвичайний стан в паливно-енергетичному секторі.

“Питання (про обмеження експорту) обговорювалося Кабінетом міністрів України в якості одного з варіантів вирішення проблеми з дефіцитом палива, який утворився через військові дії”, – сказав глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Видобуток вугілля в Україні в липні впав на 22% в річному порівнянні до 5,58 мільйона тонн, за даними профспілки гірників України.

“Введення надзвичайного стану в ПЕК дозволить зупиняти непріоритетні теплові електростанції (ТЕС) заради завантаження інших ТЕС”, – сказав керуючий директор компанії Енергетичні ресурси України Андрій Фаворов.

Станом на початок цього тижня, через бої видобуток було зупинено більш ніж на половині шахт України – на 58 з 115, частина шахт затоплені, сказав глава профспілки гірників, пославшись на дані міністерства енергетики. “Шахти працюють хаотично: припиняють або відновлюють видобуток в залежності від постачання електроенергією і близькості військових дій”, – сказав Волинець.

Близько 80% шахт розташовано на сході країни, в Луганській і Донецькій областях, де зараз ведуться військові дії. Донецька залізниця повністю зупинила перевезення в Луганській області, а також частину перегонів в Донецькій області.

Найбільший виробник вугілля і електроенергії в Україні – компанія ДТЕК найбагатшого бізнесмена країни Ріната Ахметова – відмовилася від коментарів. Трейдер, що працює з компанією, сказав, що на ряді українських ТЕС запасів вугілля залишилося на 16 днів.

Україна, нетто експортер енергетичного вугілля, може почати його імпортувати, сказав Фаворов з Енергетичних ресурсів України. “Зараз буде посилено імпорт вугілля з Польщі, Росії, Індонезії, ПАР, Колумбії та інших країн, питання в ціні”, – пояснив він.

“Головні складності – з транспортуванням вугілля. Навіть якщо імпортувати вугілля, то незрозуміло, як його доставляти на електростанції”, – сказав аналітик київської інвесткомпанії Dragon Capital Денис Саква.

Через труднощі з постачанням паливом зі зниженим навантаженням працюють Луганська, Вуглегірська та Курахівська ТЕС, запаси вугілля на складах яких виснажуються, сказав глава профспілки гірників. Слов’янська ТЕС не працює після потрапляння в неї снаряда.

Військовий конфлікт на сході, в серці металургійної промисловості України, вже призвів до зупинок металургійних заводів. Україна забезпечує електропостачання анексованого Росією Криму на 90%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua