Сьогодні поставлена ​​крапка у "відмиванні" ПДВ - завірив прем'єр


Сьогодні поставлена ​​крапка у "відмиванні" ПДВ - завірив прем'єр

Парламентарії більшістю голосів підтримали введення в Україні системи електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) з 1 січня 2015 року, що дозволить прибрати корупційну складову в питанні відшкодування цього податку, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Найбільш корупційний в країні податок це ПДВ. Сьогодні поставлена ​​крапка в тому, що ПДВ будуть відмивати, що на ПДВ будуть наживатися в середньому до 20 млрд грн протягом року, і що ПДВ не відшкодовують. Урядом внесена, а парламентом підтримана нова система електронного адміністрування ПДВ, система набуває чинності з 1 січня 2015 року”, – сказав він на прес-конференції в четвер.

Прем’єр підкреслив, що нова система дозволить на новому рівні налагодити процес відшкодування ПДВ, скасувавши практику, коли деяким платникам доводилося місяцями очікувати його відшкодування.

“Той, хто хоче нажитися на ПДВ, навіть не дійде до банківської установи, щоб поставити платіжку і незаконно вкрасти ПДВ з держбюджету. І за цих надзвичайних умов нам вдавалося переконати членів парламенту в тому, що потрібно закривати лавочку з корупції у ПДВ”, – сказав А.Яценюк.

Система електронного адміністрування ПДВ передбачає, що його платнику в день реєстрації платником податку у системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відкривається рахунок.

Крім того, податкові накладні створюються виключно в електронному вигляді і реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Система електронного адміністрування ПДВ також дозволить визначити умови для надання права реєстрації податкових накладних в ЄРПН – наявність сум податку за отриманими податковими накладними на момент реєстрації, за їх недостатності – поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ і сума сплати податку при ввезенні товарів на митну територію України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua