СБУ розсекретила архіви СРСР, які в Росії вважаються держтаємницею


Служба безпеки України розсекретила і виклала у вільний доступ лист наркома внутрішніх справ СРСР Миколи Єжова про японську агентуру в 30-ті роки минулого століття, яке в Росії до цих пір перебуває під грифом “Цілком таємно”. Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Як повідомляється, 14 липня Московський міський суд відмовив російському історикові Сергію Прудовському в праві ознайомитися з цим документом, тому архівісти СБУ вирішили допомогти досліднику, виклавши лист у відкритий доступ.

Як розповів директор архіву СБУ Ігор Кулик, в документі характеризується агентурна обстановка на Далекому Сході, аналізуються методи вербування агентів з числа білогвардійців японськими спецслужбами і описується підривна діяльність цієї агентури на території СРСР. Також там містяться короткі характеристики білогвардійських організацій, таких як “Далекосхідний військовий союз”, “Всеросійська фашистська партія” та інші.

“В цілому інформація з документа має лише історичну цінність, тому в Україні доступ до нього не може бути обмежений. Ми вирішили допомогти російському історику, який домагався права на доступ через суд, і оприлюднили цей документ в інтернеті”, – повідомив Кулик.

“Схоже, що Росія все ще вважає актуальними методи роботи КДБ і приховує від дослідників інформацію про такі організації, як, наприклад, згадана в матеріалі “Всеросійська фашистська партія”. Втім, приховування секретів неіснуючої держави – ​​СРСР – ніяк не допоможе Путіну в XXI столітті відродити бажану імперію”, – зазначив директор архіву СБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua