Система білінгу "Київстара" визнана судом незаконною


Система білінгу "Київстара" визнана судом незаконною

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації виграла в столичному окружному адміністративному суді справу за позовом компанії “Київстар”.

Оператор намагався оскаржити розпорядження регулятора від 29 травня, яке зобов’язувало компанію усунути допущене порушення ліцензійних умов. Полягало воно в тому, що “Київстар”, як було встановлено під час позапланової перевірки, використовує для тарифікації послуг pre-paid білінгову систему Comverse, яка в Україні належним чином не сертифікована. Обладнання, яке працює в мережах загального користування, має в обов’язковому порядку пройти сертифікацію в центрах, схвалених Держспецзв’язку. “Київстар” же надав на нього документ, отриманий у Державному сертифікованому центрі синтетичних миючих засобів та виробів електронної техніки. Він до цього списку не входить.

До того ж обладнання Comverse було сертифіковано самим же постачальником як обчислювальна техніка, а не як система для надання телеком-послуг, що теж неприпустимо. Документ не містив затребуваних даних про використання програмного забезпечення в білінговій системі.

НКРЗІ наказала “Київстару” усунути порушення до грудня цього року. За новим сертифікатом “Київстар” вже звернувся.

Нагадаємо, в травні 2014 р. НКРЗІ під час двох перевірок звинуватила у незбереженні особистих даних абонентів і компанію “МТС Україна”. За словами екс-голови Нацкомісії Петра Яцука, мережеві послуги, надані деяким абонентам кримської мережі МТС, управлялися обладнанням, що знаходиться в РФ. Як наслідок росіяни могли прослуховувати дзвінки і визначати номери. Крім того, міжнародні оператори могли отримувати інформацію про місцезнаходження абонентів МТС в Криму. Старий склад НКРЗІ хотів позбавити МТС ліцензії за повторне порушення, але був знятий в. о. президента Олександром Турчиновим в середині травня. Новий склад регулятора на чолі з Андрієм Семенченком вирішив пом’якшити санкції і зобов’язав “МТС Україна” до грудня 2014 р. ухвалити заходи щодо посилення захисту даних спільно з виробниками обладнання.

Новий склад НКРЗІ розглядав також і результати перевірки “Київстару”, здійсненої попередньою комісією. Семенченко приблизно в той же час публічно заявив, що не лише мережа “МТС Україна” може піддаватися впливу ззовні, а й інфраструктура інших компаній – “Київстару” й “Астеліта” (life:)). Однак ніякої конкретної інформації з цього приводу голова НКРЗІ не надавав. Представники “Київстару” раніше стверджували, що під час перевірки мережі компанії серйозних порушень не виявлено.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua