Відновлення турпотоку до Криму очікується до 2018 року


Відновлення турпотоку до Криму очікується до 2018 року

Приєднання Криму до Росії і війна в Україні коштували півострову половини його туристів. Цього року Крим відвідають максимум 3 млн осіб проти майже 6 млн осіб минулого року, заявив радник тимчасово виконуючого обов’язки глави республіки Рустам Теміргалієв.

Від початку року до середини липня потік туристів до Криму становить лише 2 млн осіб, за весь 2014 рік очікується 2,5-3 млн туристів, уточнив Теміргалієв РБК. Для порівняння: у 2013 році Крим відвідали 5,8 млн осіб, йдеться на сайті міністерства курортів і туризму Криму.

Теміргалієв очікує, що відновлення турпотоку в Крим до колишніх 5-6 млн людей відбудеться до 2017-2018 років. У поточному туристичному сезоні велика частина відпочиваючих у Криму – це громадяни Росії, уточнив він.

Провальний сезон

Зниження турпотоку відбулося не через фактичне приєднання Криму до Росії, а в першу чергу через війну в Україні, вважає Теміргалієв.

Досі більшість тих, хто відпочивали в Криму, були українцями: в 2013 році частка туристів з України сягала 70-75%, цього року їх замінили росіяни. За оцінками віце-президента Асоціації туроператорів Росії Іллі Уманського, російських туристів могло бути більш ніж 2 млн людей, але через транспортні проблеми далеко не всі, хто хоче поїхати на півострів, можуть це зробити. «Залізницею колишнім маршрутом наші громадяни скористатися не можуть, оскільки на південному сході України триває війна. На тих, хто віддає перевагу добиратися до місця відпочинку на автомобілі, також очікує багато складнощів: людям доводиться цілодобово чекати місця на поромі. Авіаквитків же не вистачає. Дешеві варіанти були розкуплені давно, а платити за переліт до Криму 10-15 тис руб. росіяни не готові, оскільки для них відпочинок у Криму – це бюджетний відпочинок», – пояснює Уманський.

Представник туристичної компанії «Дельфін» повідомив, що путівок до Криму продано на 30% менше, ніж торік. У 2013-му компанія відправила на півострів близько 13 тис людей. Головною причиною зниження продажів, за словами менеджера, є відсутність доступних авіаквитків. Крім того, після переходу Криму на рубль ціни на початку сезону – у квітні – дуже виросли. Так, якщо в середньому номер на людину з триразовим харчуванням коштував 1,2-1,3 тис руб. за ніч, то на початку сезону ціна збільшилася на 10-15%, підрахували в «Дельфіні».

Представник туроператора «Орбіта», який спеціалізується на дитячому туризмі, також говорить про те, що його клієнти частіше відмовляються від Криму. «Якщо раніше ми відправляли цілі потяги, то тепер це одна група», – розповідає він. «Орбіта» торік за літній сезон відправила до Криму близько 800 осіб, цього року – лише 50. «Батьки вирішують, куди на літо відправити дітей ще в лютому-березні, а як ми пам’ятаємо, у той час питання територіальної приналежності Криму було відкрите», – пояснив співрозмовник РБК.

Обіцяна підтримка

Туризм – значуща стаття доходу Криму, хоча і не основна: більший внесок – у промисловості, торгівлі та сільського господарства. За даними Мінекономрозвитку республіки, до її бюджету від туризму (незважаючи на те, що сама сфера вважається тіньовою) надходить понад 12% всіх податкових доходів (близько 70 млн дол у 2013 році). Регіон виготовив торік товарів і послуг на 5,3 млрд дол – це близько 3% від ВВП України і 0,25% російського ВВП.

Російська влада обіцяла новому регіону компенсувати всі витрати від можливого зниження турпотоку. Минулого тижня президент Росії Володимир Путін підписав поправки до федерального закону «Про держрегулювання грального бізнесу», які передбачають створення нової гральної зони в Криму. Це, на думку російської влади, допоможе підвищити інтерес туристів до Криму.

Завантажити цього літа кримські санаторії обіцяли компанії з державною участю. Таке питання, за словами представника «Газпрому», опрацьовувалося в цій компанії. «Аерофлот» також у 2014 році мав намір відправити до Криму 110 своїх співробітників та членів їх сімей. «У минулі роки кримські здравниці також входили до програми санаторно-курортного лікування працівників «Аерофлоту», – раніше повідомляв РБК представник авіакомпанії.

Прес-секретар віце-прем’єра російського уряду Дмитра Козака, який курирує Крим, Ілля Джус вчора не став коментувати зниження туристичного потоку на півострів. «Цю тему можна буде обговорювати, коли з’явиться підсумкова статистика за весь сезон», – пояснив він.

Яна Бородюк

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua