0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок іномарок в Україні в найближчі 2-3 місяці навряд чи перевищить червневий - експерт


Ринок іномарок в Україні в найближчі 2-3 місяці навряд чи перевищить червневий - експерт

Продажі легкових іномарок в Україні (що імпортуються і збираються в Україні) в найближчі два-три місяці навряд чи перевищать показник червня поточного року, коли було продано трохи більше 7,5 тис. автомобілів, прогнозує директор відділення стратегічного розвитку автохолдингу “Атлант-М” Олексій Терещенко.

“На авторинку України в червні спостерігалося відновлення до рівня березня-квітня після катастрофічного падіння в травні. Наступні місяці покажуть, який рівень тепер відповідає платоспроможності ринку. Автоімпортери працюють зараз на сильно “стисненій” території, а негативний вплив на економіку через війну посилюється з кожним днем. Тому навіть збереження червневого рівня буде хорошим, але важкодосяжним результатом авторинку в найближчі два-три місяці”, – цитує О.Терещенка прес-служба холдингу у вівторок.

Аналізуючи показники продажів іномарок в першому півріччі поточного року, експерти холдингу зазначають, що в порівнянні з аналогічним періодом 2013 він скоротився на 42,1% – до 50,774 тис. од. При цьому падіння продажів у другому кварталі відносно аналогічного періоду 2013 року склало 63,3%.

При цьому в ТОП-20 перше місце за підсумками півріччя займає Geely, якій вдалося приростити продажі на 3,4% – до 6,67 тис. На думку експертів, це результат дуже пільгових умов імпорту машинокомплектів.

Друге і третє місця у Toyota і Volkswagen (відповідно 5,12 тис. і 3,38 тис. од.), Однак падіння до аналогічного періоду минулого року у цих марок склало 21% і 55% відповідно.

Аналітики відзначають, що тільки три марки з ТОП-20 показали приріст продажів: Geely (+3,4%), Peugeot (+3%) і Daewoo (+24,2%).

“Результат Daewoo – це ефект низької бази у зв’язку із заборонами на імпорт автомобілів з Узбекистану, який діяв в Україні з 2011 року і був скасований в липні минулого року”, – нагадують в холдингу.

Водночас, при падінні всього українського ринку на 42,1% сегмент преміальних автомобілів впав на 37% порівняно з першим півріччям 2013 року – до 3,93 тис. од. Лідерську позицію зберігає Mercedes, яких продано 916 од. (на 35% менше).

Найбільше падіння у Volvo (-56%), найменше – у Land Rover (-29%).

Автохолдинг також наводить результати авторинку Росії в першому півріччі, відзначаючи, що він показав падіння в 5,1% – до 985,19 тис. од., при цьому другий квартал з падінням до аналогічного періоду 2013 року в 11,1% став найгіршим за останні чотири роки. За припущенням експертів, третій квартал продовжить цю негативну динаміку.

Міжнародний автомобільний холдинг “Атлант-М” – велика автомобільна компанія, що працює на ринках Росії, України і Білорусії, в 2013 році збільшила виручку на 7,6% до 2012 року – довше ніж до $1 млрд, реалізувавши на трьох ринках 31,969 тис. автомобілів. До складу холдингу входить 25 підприємств.

В Україні шістьма дилерськими підприємствами “Атлант-М” торік реалізовано 5,13 тис. автомобілів, основне зростання припало на б/у автомобілі, продажі яких збільшилися на 48%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua