Судна-порушники потайки заходять в окупований Крим


Судна-порушники потайки заходять в окупований Крим

Судна-порушники, щоб ​​уникнути покарання за порушення режиму тимчасово окупованої території Криму, вимикають “маячки” автоматизованої ідентифікаційної системи (АІС). Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

“Застосування санкцій до суден-порушників можливо у випадку заходження таких суден в Україну. Інформації щодо санкцій до суден з боку інших центральних органів виконавчої влади в Мінінфраструктури не надходило”, – повідомили в міністерстві.

Там нагадали, що система моніторингу надводної обстановки у Чорному морі з використанням АІС створена за наказом Мінінфраструктури № 221 від 25 квітня 2012 року.

За даними ресурсу BlackSeaNews в “Чорному списку” суден-порушників зараз знаходяться 36 російських, 18 турецький, 12 грецьких, 2 румунських, 2 сінгапурських, 1 італійське, 1 болгарське, 1 єгипетське, 1 панамське, 1 українське та 1 естонське судно.

Заходом у порти окупованого і анексованого Росією Кримського півострова судновласники, капітани й екіпажі суден скоюють злочин, передбачений статтею 332-1 Кримінального кодексу України.

Ця стаття була внесена до Кримінального Кодексу при прийнятті Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”.

За цим законодавчим актом, члени екіпажу судна, що перебувають на його борту в Крим, потрапляють під адміністративну та кримінальну відповідальність перед Україною за незаконний груповий перетин кордону та порушення порядку в’їзду на окуповану територію.

І це рано чи пізно може обернутися для членів екіпажу серйозними штрафами, а для судновласника і капітана – і більш серйозними наслідками, включаючи арешт цього судна або інших суден цього судновласника в українських або іноземних портах.

Як відомо, раніше Україна закрила морські порти в Керчі, Севастополі, Феодосії, Ялті та Євпаторії. “З практичної сторони закриття морських портів означає припинення їхньої діяльності, ліквідацію адміністрацій морських портів, внесення змін до Реєстру морських портів України”, – додали в Мінінфраструктури.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua