Гривня має коштувати 3,96 грн/$ за даними індексу Біг-Мака - The Economist


Гривня має коштувати 3,96 грн/$ за даними індексу Біг-Мака - The Economist

Українська валюта недооцінена на 66,1% і повинна коштувати 3,96 грн/$ за сьогоднішнього курсу 11,96 грн/$. Такі оновлені дані індексу Біг-Мака, які кожні півроку публікує англомовний щотижневий журнал The Economist.

Найдорожчий Біг-Мак, за результатами, можна купити в Норвегії, де ціна за бургер сягає 48 крон, або $7,76 (91,20 грн). У США Біг-Мак коштує лише $4,8. В Україні вартість бургера становить $1,63 або 19 грн.

До трійки держав з найбільш переоціненими національними валютами, крім Норвегії, увійшли Швейцарія і Венесуела, де вартість Біг-Мака становить $6,83 і $6,82 відповідно (на 42,4% і 42,2% більше, ніж у США). Всього у 18 з 55 досліджуваних країн уряд штучно завищує курс національної валюти.

З іншого боку, в останніх 32 державах любителі фастфуду можуть придбати бургер дешевше, ніж в США. Це свідчить про штучне заниження курсу місцевої валюти. Так, найбільш недооціненими, за винятком гривні, на сьогодні є грошові одиниці Єгипту, ПАР та Індії, де Біг-Мак коштує більш ніж на 50% дешевше американського двійника.

Нагадаємо, Індекс Біг-Мака – порівняльний показник, заснований на теорії паритету купівельної спроможності, що розраховується експертами The Economist з 1986 року. Його призначення – оцінити, наскільки штучно завищений або занижений курс національної валюти по відношенню до долара США.

Для цього фахівці порівнюють місцеві ціни на бургер, переведені на основі поточного обмінного курсу в долари США, з поточною вартістю Біг-Мака в американських ресторанах мережі McDonald“s.

Чим дорожча вартість Біг-Мака в країні в порівнянні із середньою ціною в США, тим більш переоціненою є місцева грошова одиниця. Це свідчить про те, що обмінний курс в досліджуваній країні штучно завищений, і місцеві жителі повинні платити менше за придбання американської валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua