Від початку АТО до 26 липня в Україні загинули 1129 мирних жителів, 3442 людини поранені - четверта доповідь ООН


Від початку АТО до 26 липня в Україні загинули 1129 мирних жителів, 3442 людини поранені - четверта доповідь ООН

Від початку проведення антитерористичної операції (середина квітня) до 26 липня в Україні загинули мінімум 1129 мирних жителів, ще 3442 людини отримали поранення, наголошується в четвертій доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини.

“Грунтуючись на найбільш достовірних з наявних даних, моніторингова місія з прав людини і Всесвітня організація охорони здоров’я вважають, що кількість загиблих в період з середини квітня до 15 липня становить як мінімум 1 тис. осіб. Станом на 26 липня як мінімум 1129 людей вбито і 3442 – поранені”, – наголошується в представленій в понеділок доповіді ООН, яка охоплює період з 8 червня до 15 липня 2014 року. При цьому в Управлінні верховного комісара підкреслили, що достовірну кількість загиблих важко підрахувати.

За інформацією прес-офісу Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у звіті йдеться про те, що на сході України озброєні особи продовжують викрадати, утримувати під вартою, катувати й страчувати людей, утримуваних як заручників з метою залякування і “здійснення своєї влади над населенням грубими і жорстокими засобами”.

У відповідь, наголошується в доповіді, українська влада протягом липня прискорила проведення операції із забезпечення безпеки в районах, які залишаються під контролем озброєних груп, під час якої тривають важкі бої в населених пунктах і в околицях.

За доповіддю, загострення ситуації на сході негативно позначається на решті частини країни: зокрема в інших регіонах України необхідно тимчасово розселити понад 100 тис. біженців.

“У доповіді наголошується, що безкарність в східних районах країни, контрольованих збройними групами, призвела до краху верховенства права”, – повідомляє прес-офіс Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Крім того, в доповіді вказана цифра уряду України щодо матеріальних збитків від збройного протистояння на сході, яка становить близько 8 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua