НБУ ввів надзвичайний режим для банків на Донбасі та в Криму


НБУ ввів надзвичайний режим для банків на Донбасі та в Криму

Національний банк ввів надзвичайний режим роботи банківської системи в Луганській та Донецькій областях, а також у Криму.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

“Починаючи з 24 липня 2014 року Національним банком України введено надзвичайний режим роботи банківської системи в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим”, – йдеться на сайті Нацбанку.

У повідомленні наголошується, що таке рішення викликане ситуацією, яка робить неможливою роботу банківської системи в звичайному порядку, і має на меті забезпечити фінансування потреб держави й життєдіяльності населення.

Особливості організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі визначені постановою Правління НБУ № 435 від 22 липня.

Відповідно до неї, правління наділяється правом прийняття рішень щодо призупинення, заборони діяльності банків або здійснення окремих операцій.

“Зазвичай діяльність банків чітко регламентована, проведення банківських операцій передбачає дотримання великої кількості процедур, однак в умовах, пов’язаних із виникненням ситуацій, що вимагають швидкого реагування та прийняття відповідних рішень, наприклад в умовах загрози життю та здоров’ю працівників, банкам України та Національному банку України Інструкцією надана можливість за окремими напрямками діяти за спрощеною процедурою”, – пояснює прес-служба НБУ.

Разом з цим підвищується рівень відповідальності за прийняття рішень і визначення механізмів контролю їх прийняття.

Надзвичайний режим роботи банківської системи може бути введений на окремих територіях, а також на певний строк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua