Відновлення права банків змінювати курс протягом дня дозволить знизити спред між курсом купівлі та продажу валюти - банкіри


Відновлення права банків змінювати курс протягом дня дозволить знизити спред між курсом купівлі та продажу валюти - банкіри

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) виступає за скасування заборони на зміну протягом операційного дня курсу купівлі та продажу іноземних валют, який встановлюється банком до початку робочого дня.

«У складних умовах політичної та економічної нестабільності, з урахуванням непередбачених коливань курсів іноземних валют, зазначена вище заборона призводить до того, що банки, з метою зниження можливих ризиків, змушені до початку робочого дня встановлювати курси валют зі значною різницею між ціною купівлі та ціною продажу», – йдеться в листі НАБУ на адресу Нацбанку.

В Асоціації переконані, що можливість швидко і гнучко реагувати на зовнішні непередбачені обставини шляхом зміни курсу дозволить звузити спреди в обмінних пунктах, сприяти розвитку спотового ринку та стабілізації ситуації в банківському секторі в цілому.

Крім того, НАБУ звернулася до НБУ з проханням розглянути можливість публікації значення офіційного курсу після завершення поточного дня, але його розрахунок проводити відповідно до вимог МВФ – на підставі угод, укладених на валютному міжбанку до 12.00.

За нормативними актами регулятора з 4 квітня 2014 року офіційний курс гривні діє з моменту його встановлення.

«Технічна зміна курсу в системах банків протягом дня, фіксація часу встановлення нового курсу і визначення часу операції, є проблемними моментами з точки зору практичного застосування та доцільності. Крім того, значна частка операцій, яка здійснюється банками, має тривалий час завершення: узгодження і контроль – вранці, завершення процесингу (введення в систему і здійснення бухгалтерських проводок) – наприкінці робочого дня», – вказує НАБУ у відповідному листі до Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НАБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua