Заборгованість банків перед НБУ становить 91 млрд грн - глава Нацбанку


Заборгованість банків перед НБУ становить 91 млрд грн - глава Нацбанку

Загальна заборгованість банків за кредитами становить 91 млрд грн, з яких 72,6 млрд грн – за стабілізаційними кредитами і 18,5 млрд грн – за кредитами на збереження ліквідності. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

У поточному році Національний банк видав 23 млрд грн кредитів на термін до року банкам, які мали проблеми з ліквідністю. Стабкредитів в цей період було надано на 23,6 млрд грн. Такий кредит з 2008 року можна отримати на два роки з можливістю пролонгації, але із загальним терміном не більше п’яти років. В цілому з 2008 року по 2013 рік таких кредитів було видано на 91,5 млрд грн, підрахували в Нацбанку.

Всього у I півріччі 2014 року обсяг наданого Нацбанком рефінансування склав 120 млрд грн, що в 1,7 рази більше, ніж за весь минулий рік. “Говорити про посилення рефінансування в цих умовах, щонайменше, некоректно. Якщо НБУ погоджується видати кредит банку, то робить це лише під заставу активів. Але у всіх кредитних установ ситуація різна. У деяких мало хороших активів, які НБУ може взяти в заставу”, – заявила Гонтарєва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua