582
Складська та логістична нерухомість Київської області має потенціал з точки зору вторинного інвестування - DTZ
— Нерухомість
Складські та логістичні об’єкти найбільш перспективні з точки зору вторинного інвестування на ринку комерційної нерухомості в Україні, вважають експерти компанії DTZ в Україні (Київ).
За повідомленням компанії, це пов’язано з можливістю придбати активи за ціною нижче собівартості будівництва об’єкта, зі ставкою прибутковості на рівні 12-15% і на тлі порівняно низькою вакантності й мінімальних орендних ставках.
“Ринок складської та логістичної нерухомості в Київській області на сьогодні дійсно є найпривабливішим сегментом для придбання якісних оперованих об’єктів, які приносять орендний дохід. Через девальвацію гривні, поточні ринкові орендні ставки для якісних складських і логістичних приміщень у Київській області сягнули свого історичного мінімуму – $3,5-6,5 за кв. м на місяць. Враховуючи поточну низьку вакантність у сегменті на рівні 10,1%, надалі ми очікуємо тільки підвищення орендних ставок, особливо якщо покращиться загальна геополітична та економічна ситуація в Україні”, – цитується директор департаменту ринків капіталу компанії DTZ Україна Володимир Мисак.
Початкова ставка прибутковості найбільш якісних об’єктів логістичної нерухомості в Київській області у першому півріччі 2014 року залишалася незмінна на рівні 15%.
Ринок комерційної нерухомості в Україні на сьогодні відрізняється низькою капітальною вартістю об’єктів і високими ставками прибутковості порівняно з ринками інших країн Європи, а також перспективою зростання орендних ставок в середньому і довгостроковому періоді, зокрема в офісному та складському сегментах в Києві.
На думку експертів, такі характеристики відкривають привабливі можливості для інвестування в Україну на тлі високого потенціалу ринку комерційної нерухомості, в усіх сегментах якого залишається структурний дефіцит якісних приміщень. Проте в країні досить високими залишаються політичні, економічні та інституційні ризики.
Девальвація гривні у поєднанні з високими ризиками країни чинить тиск у бік зниження вартості об’єктів. Однак більшість власників об’єктів нерухомості не готові приймати пропозиції про продаж авто за суттєво зниженими цінами, у тому числі враховуючи суттєві боргові зобов’язання за деякими активами.
У період з червня 2013 року до квітня 2014 рорку компанія DTZ не фіксувала змін ставок прибутковості, але, враховуючи зниження орендних ставок, вартість об’єктів комерційної нерухомості була піддана зниженню. Протягом другого кварталу 2014 року ставки прибутковості на офісні та торгові об’єкти найвищої якості збільшилися на 0,5%, а ставки прибутковості на складські об’єкти залишалися стабільні. Однак через відсутність угод на відкритому ринку, цей аналіз базується на оцінках потенційних інвесторів, зацікавлених у придбанні низки активів.
Зазначені ставки прибутковості визначені для об’єктів нерухомості, що здані в оренду за середньоринковими ставками, які на сьогодні схильні до зниження у всіх класах активів. У компанії відзначають, що ставки прибутковості об’єктів нерухомості в Україні досить чутливі до вартості активів через обмежений доступ до позикового фінансування.
DTZ створена в 1994 році. З грудня 2011 року входить до UGL Services, яка є підрозділом компанії UGL Limited.
Компанія надає комплексні послуги корпоративним клієнтам і орендарям, а також пропонує рішення з інвестування в нерухомість, здавання в оренду, управління і технічного обслуговування об’єктів нерухомості, управління будівництвом і проектами, оцінки об’єктів та управління активами й інвестиціями. У 208 представництвах компанії, розташованих в 52 країнах світу працюють 47 тис. співробітників з урахуванням субпідрядних організацій.
В Україні в офісах компанії в Києві та Одесі працює більш ніж 50 фахівців.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною