Нафтогаз заплатить Укртрансгазу майже 7 млрд гривень за транзит російського газу


Нафтогаз заплатить Укртрансгазу майже 7 млрд гривень за транзит російського газу

Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” має намір укласти зі своєю дочірньою компанією ПАТ “Укртрансгаз” договір на транзит природного газу вартістю 6 млрд 661,746 млн грн (без ПДВ).

За оголошенням НАК на веб-сайті “Вісник державних закупівель”, термін виконання послуг з транзиту – червень-грудень 2014 року. Пропозиція акцептована 17 липня.

Нагадаємо, транзит природного газу “Газпрому” через українську ГТС у 2013 році становив 86,126 млрд куб. м, що на 2,2% більше, ніж у 2012 році. У тому числі транзит до країн Європи становив 83,74 млрд куб. м, до Молдови – 2,386 млрд куб. м.

Транзит природного газу територією України до країн Європи і СНД у січні-червні 2014 року зменшився на 7,1% (на 2 млрд 781,69 млн куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2013 року – до 36 млрд 571,14 млн куб. м.

За транзитним контрактом між Україною і Росією, “Газпром” зобов’язаний щороку прокачувати через територію України не менш ніж 110 млрд кубометрів природного газу, в іншому випадку, якщо російська компанія не виконує цю умову, набирає чинності положення “транзитуй або плати”. “Газпром” жодного разу не виконував цю умову, при цьому обсяги транзиту падають протягом останніх чотирьох років.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни. Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі до країн Європи 142,5 млрд. куб. м, Молдови – 3,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua