Заборгованість "Київенерго" за поставлений у 2012-2014 рр. газ сягнула 1,8 млрд грн


Заборгованість "Київенерго" за поставлений у 2012-2014 рр. газ сягнула 1,8 млрд грн

ПАТ “Київенерго”, що експлуатує столичний енергокомплекс, станом на 18 липня має заборгованість перед НАК “Нафтогаз України” за поставлений у 2012-2014 роки природний газ на суму 1,79 млрд грн, повідомила прес-служба держхолдингу.

За її даними, заборгованість столичної енергокомпанії за спожитий в 2014 році природний газ становить 0,77 млрд грн, 2013 році – 1,01 млрд грн, 2012 році – 0,01 млрд грн.

Рівень сплати “Київенерго” за спожитий в 2014 році газ становить 68%.

“Нафтогаз України” відзначає, що на початку липня, після отримання попередження про відключення, “Київенерго” перерахувало 0,77 млрд грн, які енергокомпанія отримала напередодні від Держказначейства як покриття різниці в тарифах.

“Однак накопичення власного боргу “Київенерго” триває. Лише з 9 до 18 липня заборгованість компанії за спожитий газ збільшилася майже на 40 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Раніше в “Київенерго” відзначали, що станом на 14 липня загальна сума заборгованості за тепло перед “Київенерго” становить близько 2,2 млрд грн. Зокрема, борг ЖЕО – 1,03 млрд грн, бюджетних установ – 771,5 млн грн (у т.ч. тих, що фінансуються з бюджету Києва – 740,8 млн грн), а заборгованість міста за різницею в тарифах становить 375 млн грн.

Як повідомлялося, з метою економії природного газу для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону 2014-2015 років Міністерством енергетики та вугільної промисловості 9 липня прийнято рішення обмежити подачу газу для київських і харківських ТЕЦ.

“Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією України.

“Київенерго” експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ. Енергохолдинг України “ДТЕК” Ріната Ахметова володіє 72,33% акцій “Київенерго”. Іще 25%+1 акцій компанії перебуває у держвласності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua