У Росії тепер будуть стежити за покупками росіян в онлайн-режимі


У Росії тепер будуть стежити за покупками росіян в онлайн-режимі

Дмитро Медведєв підписав розпорядження про проведення експерименту, в ході якого касові апарати магазинів будуть обладнані онлайн-передавачами, які пересилають інформацію про зроблені покупки безпосередньо до Податкової служби.

Як повідомляють “Ведомости” першими почнуть передавати Федеральній податковій службі (ФПС) дані касових апаратів в режимі онлайн підприємці в чотирьох регіонах. Експеримент узгоджений з федеральним урядом і буде проводитися з 1 серпня 2014 р. до 1 лютого 2015 р. в Москві, Московській області, Татарстані та Калузької області

Для бізнесу участь у проекті буде добровільна. Компанії та індивідуальні підприємці, що погодилися на експеримент, повинні встановити на касових апаратах спеціальне ПЗ яке забезпечить передачу інформації в дата-центри, а з них – до податкових органів. У підсумку податківці отримають сучасну систему контролю за розрахунками, а бізнесу не потрібно буде витрачатися на електронну захисну стрічку й носити касові апарати до податкової.

Бажання взяти участь в експерименті висловили більш ніж 1000 організацій, в основному рітейл, розповідає співробітник ФНС. Серед них “Дитячий світ”, “Сьомий континент”, “М.Відео”, “Азбука смаку”, “Діксі”, “Снігова королева”, “Мегафон”, “Зв’язковий” та мережа кінотеатрів “Формула кіно”. В експерименті бере активну участь Сбербанк, який підготував для своїх клієнтів – представників малого бізнесу та ВП – близько 1 тис. пристроїв (планшетників) з модулем передачі даних. Виробники обладнання – компанії “Іскра” та “Штрих-М”.

Контроль роздрібної торгівлі особливо актуальний через дискусію про введення податку з продажів, відзначає директор центру податкової політики економічного факультету МДУ Кирило Нікітін. Уряд обговорює введення податку з 2015 р., він може надати бюджету близько 200 млрд руб., казав міністр фінансів Антон Сілуанов. Офіційна оцінка швидше за все базується на даних Росстату про роздрібний обіг, припускає Нікітін, але за нинішнього рівня контролю за касовою технікою вона навряд чи досяжна: готівка вилучаються з кас, а дані касових апаратів коригуються. Під час онлайн-контролю за розрахунками скоригувати дані буде набагато складніше.

Експеримент триватиме до 1 лютого 2015 року. ФНС має оцінити його результати до 10 березня 2015 року. Аналізувати підсумки буде спеціально створена робоча група, до якої увійдуть представники бізнесу, ФНС і експертного співтовариства. Після чого відповідна доповідь має бути представлена до уряду. Передбачається, що якщо експеримент буде визнаний успішним і підприємці приймуть його, то через зміни в законодавстві бізнес зобов’яжуть передавати дані з касових апаратів онлайн. Однак для цього буде передбачений перехідний період, про який говорити зараз точно передчасно, каже представник першого віце-прем’єра.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua