Медведєв впевнений - санкції проти Росії "Україні не допоможуть"


Медведєв впевнений - санкції проти Росії "Україні не допоможуть"

Глава уряду Росії Дмитро Медведєв висловив упевненість в тому, що санкції, які влада США ввели проти Росії, ніяк не допоможуть Україні.

“Будь-які санкції – це зло, вони не додають оптимізму ні економіці, ні людям, і ніколи не приносять очевидного успіху. Більше того, вони не здатні заподіяти і так званий неприйнятний збиток економіці, яка піддалася такому пресу”, – заявив Медведєв на засіданні уряду . За його словами, подібні санкції “ще нікого не поставили на коліна”.

Глава російського уряду назвав нові санкції проти російських компаній “нелегальними”, так як вони не грунтуються на рішеннях ООН і вводяться “в довільному порядку”, а тому будуть лише сприяти подальшому зростанню антиамериканських настроїв.

“Ми просто повернемося в 80-і рр.. У відносинах з державами, які такі санкції вводять. Це сумно”, – пояснив прем’єр-міністр.

Медведєв підкреслив, що в умовах санкцій владі доведеться приділити більшу увагу витратам на оборону і безпеку, проте робитися це буде не на шкоду соцзобов’язань.

Напередодні влада США посилили санкції проти Росії. У списку санкцій SDN (Specially Designated Nationals) Мінфін США включив практично всі найбільші оборонні підприємства Росії. Серед них – концерн “Калашников”, корпорація “Уралвагонзавод”, державний оборонний концерн “Алмаз-Антей”, НВО “Базальт”, що входить в корпорацію “Ростех” ВАТ “Концерн” Радіоелектронні технології “(КРЕТ), концерн” Сузір’я “, НВО машинобудування, ВАТ “Конструкторське бюро приладобудування”.

Активи компаній, які знаходяться в списку SDN, блокуються. Американським громадянам забороняється вести будь-які справи і операції з ними.

Компанії ВАТ “Газпромбанк”, ВАТНОВАТЕК”, “Роснефть” і Зовнішекономбанк включили в список секторальних санкцій SSI (Sectoral Sanctions Identifications) американського Управління з контролю за іноземними активами (Office of Foreign Assets Control (OFAC). Активи цих компаній під юрисдикцією США заморожуються, на відміну від традиційного списку SDN. Але ЗЕБу, Газпромбанку, “Роснефти” і НОВАТЕК буде закритий доступ до середньострокового і довгострокового фінансування в доларах.

Включення Зовнішекономбанку, Газпромбанку, “Роснефти” і НОВАТЕК в секторальний список SSI передбачає ізоляції цих компаній від американської фінансової системи – мова йде тільки про обмеження на надання нового фінансування компаніями США. На практиці це означає, що ВЕБ, Газпромбанк, “Роснефть” і НОВАТЕК з сьогоднішнього дня не зможуть залучати позики у американських банків та інвесторів, облігації або кредити. При цьому дана заборона не поширюється на борг строком менше 90 днів, тобто і Газпромбанк, і ВЕБ зможуть здійснювати операції з американськими банками на міжбанківському ринку короткострокових позик.

Американським компаніям також заборонено здійснювати операції з акціями ЗЕБа і Газпромбанку, випущеними після 16 липня 2014р., Включаючи депозитарні розписки. Але це обмеження не поширюється на “Роснефть” і НОВАТЕК, у яких якраз є GDR і ADR, що обертаються на західних майданчиках. Американські інвестори зможуть торгувати як існуючими, так і майбутніми акціями “Роснефти” і НОВАТЕК.

Як випливає з опублікованих роз’яснень Мінфіну США, американським банкам також заборонено брати участь у розміщеннях облігацій ЗЕБа, Газпромбанку, “Роснефти” і НОВАТЕК. Раніше до числа організаторів випусків єврооблігацій цих компаній входили американські Citigroup, JP Morgan, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley.

Американські банки можуть продовжувати надавати кореспондентські та клірингові послуги російським компаніям зі списку SSI. Американські інвестори також зможуть безперешкодно торгувати похідними фінансовими інструментами (ф’ючерси, опціони, кредитно-дефолтні свопи), в основі яких лежать цінні папери компаній з “секторального” ​​списку. Відповідна генеральна ліцензія випущена Мінфіном США.

Всі обмеження переносяться і на компанії, в яких ЗЕБу, Газпромбанку, “Роснефти” і НОВАТЕК належить 50% і більше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua