Президент вніс пропозиції до Закону про надання держдопомоги вимушеним переселенцям із Криму та Сходу України


Президент вніс пропозиції до Закону про надання держдопомоги вимушеним переселенцям із Криму та Сходу України

Президент України Петро Порошенко вніс пропозиції до прийнятого Верховною Радою 19 червня Закону “Про правовий статус осіб, які вимушено залишили місце проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України”, повідомляють ЗМІ з посиланням на інформацію представників ВР.

Зокрема, в пропозиціях до проекту, розміщених на офіційному сайті Верховної ради, президент пояснює, що не може підписати закон через ряд причин.

Серед іншого, на думку Президента, Закон не визначає порядок надання державної допомоги вимушеним мігрантам, не забезпечує скоординованої і відповідальної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та їх взаємодії з громадськістю у цьому напрямі, не відповідає міжнародним стандартам захисту внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, як вважає Глава держави, Закон має декларативний характер, “здебільшого складається з бланкетних норм, які переадресовують до правового регулювання ключових питань іншими законами, майбутніми рішеннями Кабінету міністрів України, іншими підзаконними актами”.

Тому Президент наголосив, що Закон не забезпечує створення цілісного механізму надання допомоги та захисту державою прав і законних інтересів вимушених переселенців, містить положення, що не відповідають конституційним принципам гарантій прав громадян, суперечать Конституції України та законодавчим актам України.

Нагадаємо, відповідний Закон ВР прийняла 19 червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua