Хто зміг подолати бідність?


Хто зміг подолати бідність?

Світова спільнота досягла чималих успіхів на шляху скорочення крайньої бідності, проте одна з п’яти людей у регіонах, що розвиваються, живе на суму менше $1,25 на день, йдеться в доповіді “Цілі розвитку тисячоліття” (ЦРТ) 2014 р.

Незважаючи на досягнення мети ЦРТ щодо скорочення бідності в світі до 2015 р. в 2 рази, зменшення числа бідних було нерівномірним у різних регіонах, повідомляє ООН.

“Деякі регіони, такі як Східна Азія і Південно-Східна Азія, впоралися із завданням скорочення крайньої бідності на 50%, тоді як Африка на південь від Сахари та Південна Азія все ще відстають”, – йдеться у звіті, опублікованому в середу.

В Африці на південь від Сахари і в Південній Азії 48% і 30% людей відповідно живуть на суму менше $1,25 на день, тоді як в 1990 р. цей показник становив 56% і 51%.

Індія – на верхній сходинці: одна третина світового злиденного населення живе в цій південноазіатській країні. Країна сподівається, що новий прем’єр-міністр Нарендра Моді проведе реформи, які прискорять економічне зростання і виведуть мільйони людей з крайньої бідності.

Китай, навпаки, домігся відчутних успіхів у зменшенні числа людей, що живуть в умовах убогості: сьогодні їх частка в країні становить 12%, тоді як два десятиліття тому показник був на рівні 60%.

Незважаючи на значний прогрес, Китай займає друге після Індії сходинку за загальною чисельністю бідних людей у світі, тут їх 13%.

“Крім цих густонаселених країн з величезним числом бідних високий відсоток незаможних живе в невеликих країнах, які роздирають конфлікти”, – зазначає ООН.

Нігерія (9%), Бангладеш (5%) і Демократична Республіка Конго (5%) замикають першу п’ятірку. У 2010 р. приблизно 2/3 дуже бідних людей жили в цих п’яти країнах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua