ЄС посилив санкції щодо Росії: заморозив фінансування нових кредитних програм і складе новий "чорний список"


ЄС посилив санкції щодо Росії: заморозив фінансування нових кредитних програм і складе новий "чорний список"

Європейська Рада посилив санкції проти Російської Федерації. Про прийняття відповідного рішення в ході засідання Європейської Ради написав Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей у своєму Twitter.

Саміт ЄС також доручила Єврокомісії до кінця липня підготувати розширення чорного списку для Росії та України, куди увійдуть російські та українські організації та фізичні особи, які “матеріально або фінансово підтримували дії, що підривають територіальну цілісність України”, включаючи входження Криму до складу РФ.

Саміт призупинив підписання нових фінансових угод Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), а також призупинив частину європейських програм сприяння РФ, що фінансуються з бюджету ЄС на період до 2020 року.

Крім того, саміт уповноважив Єврокомісію та зовнішньополітичну службу ЄС підготувати пропозиції з блокування іноземних інвестицій в економіку Криму.

Раніше дипломатичне джерело в кулуарах саміту ЄС зазначав, що саміт 28 країн ЄС узгодив нове розширення санкцій відносно РФ, однак не прийняв секторальних торгово-економічних обмежень. “Досягнута домовленість про призупинення запуску нових проектів по лінії ЄБРР і ЄІБ Рішень про секторальних торгових і економічних санкціях не приймалося.”, – Вказав джерело.

У 2013 році фінансування проектів по лінії ЄБРР склало близько 2,5 млрд доларів, ЄІБ – 1,4 млрд доларів.

За попередньою інформацією, мова йде тільки про можливу зупинку запуску нових проектів і позик, тоді як реалізація діючих буде продовжена.

За інформацією ІТАР-ТАСС, щодо Криму Євросоюз здійснює послідовну реалізацію так званої стратегії невизнання входження півострова до складу РФ. У рамках цієї програми в червні Євросоюз вже заборонив експорт до Європи кримської продукції, яка не має української сертифікації, і припускає розширити свої заборонні заходи для Криму на сферу інвестицій, транспорту, візової політики і т.д.

Всі ці заходи були розроблені Єврокомісією та зовнішньополітичною службою ЄС ще в травні і входять в так званий “м’який блок” санкцій, які можуть бути введені відносно Росії замість повноцінних торгово-економічних обмежень, спрямованих на сектори російської економіки, на яких наполягають США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua