Глава НБУ впевнена в прийнятті МВФ позитивного рішення про виділення II траншу за програмою в режимі очікування


Глава НБУ впевнена в прийнятті МВФ позитивного рішення про виділення II траншу за програмою в режимі очікування

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалить виділення Україні другого траншу в рамках програми stand-by, вважає голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва.

“Наступний транш планується отримати за раніше затвердженим графіком в розмірі $ 1,416 млрд. Все намічене ми виконали: .. Із залученням цього траншу, очевидно, вже питання немає. Питання тільки в тому, як нам відредагувати програму, щоб вона відповідала тим реаліям, які є на сьогоднішній день “, – сказала вона.

За словами В.Гонтаревой, продовження роботи місії МВФ в Києві було пов’язано з необхідністю формування реальної картини про стан справ у державному бюджеті, НАК “Нафтогаз України” і в Нацбанку.

“Це не перегляд програми, ні в якому разі. Це питання – як правильно розставити маяки, щоб у них було враховано те, чого не було, коли програма готувалася”, – підкреслила вона.

Глава НБУ також повідомила, що в ході переговорів обговорювалося питання чергового секвестру бюджету.

“Про це йде розмова. Зменшуються доходи бюджету через падіння ВВП і в цей же момент надходження коригуються через інфляцію, яка стала вище, ніж очікувалося. Але, швидше за все, виникає різниця, оскільки додаткові надходження від інфляції не перекривають недобір від падіння ВВП “, – сказала В.Гонтарева.

При цьому, за даними голови Нацбанку, НБУ вже перерахував до держбюджету 100% від плану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua