Банкіри пропонують НБУ скасувати обмеження на проведення операцій з іноземною валютою


Банкіри пропонують НБУ скасувати обмеження на проведення операцій з іноземною валютою

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує Національному банку України (НБУ) скасувати обмеження на проведення операцій з іноземною валютою.

«На нашу думку, тривале застосування валютних обмежень призводить до гальмування ринкових перетворень на валютному ринку і порушує законодавчі вимоги України. Водночас, позитивний результат від дії окремих обмежень на тлі значної девальвації національної валюти вже отриманий, – йдеться в листі Асоціації до регулятора, – НАБУ вважає, що подальше збереження певних обмежень на валютному ринку є недоцільним, а в деяких випадках навіть негативно впливає на фінансову стабілізацію ».

НАБУ вже заявляла про те, що окрім політичної нестабільності і девальвації грошової одиниці України, одним з головних чинників відтоку депозитів фізичних осіб є психологічний фактор. Адміністративні обмеження на зняття готівки викликають посилення негативних настроїв населення щодо стабільності банківської системи.

У зв’язку з цим, НАБУ пропонує скасувати обмеження видачі готівкових коштів в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів у межах до 15 000 гривень на добу.

Якщо, на думку регулятора, скасування цієї норми є передчасною, НАБУ пропонує кілька варіантів її лібералізації. Наприклад, доцільно було б збільшити суму видачі до 150 000 гривень.

Ще, як варіант, можна дозволити видачу коштів без обмежень, якщо термін дії депозитного договору закінчився, а в разі дострокового його розірвання – залишити обмеження до 15 000 гривень на добу.

Також НАБУ вважає можливим надати право банку самостійно приймати рішення про обмеження видачі коштів в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків.

«Впровадження одного із зазначених пропозицій дасть населенню позитивний сигнал від банківської системи щодо стабілізації ситуації, що на тлі уповільнення відтоку депозитів фізичних осіб буде сприяти посиленню ліквідності банків», – йдеться в листі НАБУ.

Крім того, в Асоціації вважають за доцільне зберегти норму про обов’язковий продаж валюти на міжбанківському валютному ринку тільки для надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

НАБУ пропонує розглянути можливість збільшення терміну, протягом якого банк повинен здійснити розподіл надходжень в іноземній валюті та обов’язковий продаж, з одного до трьох робочих днів. Позиція мотивується тим, що термін в один день для зарахування надходжень від продажу валюти на розподільчий рахунок досить жорстким з точки зору практичного застосування, а в дні свят у країнах обігу валют (США, Європа, Російська Федерація та ін) призводить до курсових втрат клієнтів внаслідок неактивного валютного ринку. Крім того, в такі дні можливе перевищення пропозиції над попитом, що в свою чергу може привести до небажаного руху ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НАБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua