Продажі вживаних авто в РФ виросли на 11%, одна з причин - зниження доходів росіян


Продажі вживаних авто в РФ виросли на 11%, одна з причин - зниження доходів росіян

Ринок вживаних автомобілів у РФ за січень-червень 2014 виріс на 11%, до 2,9 млн машин, розповів виконавчий директор аналітичного агентства “Автостат” Сергій Удалов. За перші чотири місяці продажі збільшилися на 16,4% порівняно з тим же періодом минулого року, свідчать дані агентства.

Він пояснює зміни в споживчій поведінці покупців зниженням доходів і зміною пріоритетів тих, хто замислюється про придбання автомобіля. Багато хто вирішив відкласти зміну машини на пару років. “Той, хто купує нову машину, зазвичай продає стару”, – міркує аналітик.

Зміни в поведінці покупців уживаних машин в Москві і Санкт-Петербурзі відзначає і директор відділення старих автомобілів “Рольф Bluefish” Олексій Барінов. Він бачить серйозне зростання таких продажів у офіційних дилерів. У Європі показники продажів старих до нових у дилерів – 50 на 50, великі міста Росії через кілька років наблизяться до цього показника, вважає він.

Зростання продажів старих машин пов’язано з девальвацією рубля навесні і, як наслідок, зміщенням попиту з нових машин на свіжі екземпляри з вторинного ринку після підвищення виробниками цін на нові машини, міркує Бабарикін. Він чекає зростання продажів своєї компанії на 25-30% до кінця року.

Ринки нових і вживаних легкових машин розвиваються несинхронно, говорить аналітик “ВТБ Капіталу” Володимир Беспалов. Нові автомобілі можуть втрачати в продажах, в той час як старі ще будуть рости, каже він. Потім ситуація почне вирівнюватися: на обидва ринки діють одні й ті ж фактори, але з деякою затримкою в часі, міркує Беспалов.

Помітне розходження в динаміці ринків нових і старих машин Удалов пояснює кількома причинами. Насамперед на вторинному ринку з’явилися моделі бюджетного сегмента, представлені виробниками в останні роки, – Hyundai Solaris, Kia Rio, Renault Logan, Vokswagen Polo. Багато покупців, відчуваючи погіршення макроекономічної ситуації, не вирішуються витрачатися на нову машину, а купують вживану з достатнім рівнем комфорту і за прийнятною ціною.

За прогнозом “Автостата”, вторинний ринок цього року збережеться на рівні 2013 року – 5,8 млн одиниць. У 2009 році, коли ринок нових автомобілів скоротився на 50%, вторинний ринок просів тільки на 20%, нагадав Удалов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua