Україна не запитувала МВФ про розширення кредитної програми stand-by - вона поки задоволена обсягами


Україна не запитувала МВФ про розширення кредитної програми stand-by - вона поки задоволена обсягами

Україна поки задоволена обсягами кредитної програми stand-by в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс на прес-брифінгу у Вашингтоні.

“Програма МВФ на сьогодні повністю фондована, і влада України не запитувала про її збільшення”, – зазначив він.

Крім того, представник Фонду звернув увагу, що програма МВФ передбачає співпрацю України й з іншими міжнародними фінансовими донорами, у зв’язку з чим 8 липня в Брюсселі за сприяння Європейської Комісії відбулася координаційна зустріч високого рівня донорів щодо перспективи допомоги Україні. За результатами зустрічі заплановано проведення донорської конференції для України восени цього року, додав Д.Райс.

Крім цього, на запитання журналістів представник Фонду різко спростував думку про використання владою України наданих коштів для фінансування військових дій на сході країни.

“Ми вже обговорювали це питання раніше. Кошти МВФ надаються для підтримки державних фінансів, їхнє використання контролюється на постійній основі”, – заявив Д.Райс.

Як повідомлялося, МВФ 30 квітня затвердив кредитну програму stand-by для України на SDR10,976 млрд (близько $17,1 млрд), розраховану на два роки. На початку травня Фонд перерахував перший транш SDR2,058 млрд (близько $3,2 млрд), з яких SDR1,29 млрд (близько $2 млрд) – уряду на підтримку бюджету.

Передбачається, що другий-четвертий транші, які намічені відповідно на 25 липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року, становитимуть по SDR914,7 млн ​​(близько $1,5 млрд), тоді як п’ятий-восьмий квартальні транші 2015 року – по SDR1,372 млрд. Заключний дев’ятий транш програми в SDR686 млн, у разі дотримання закладених в неї термінів і умов, буде виділений в середині березня 2016 року.

Місія МВФ прибула до України для першого перегляду програми 24 червня і продовжила свою роботу до 12 липня. У рамках першого перегляду обговорюються питання коригування макропрогнозу та державного бюджету на 2014 рік, у тому числі у зв’язку з нестабільною ситуацією в Донецькій і Луганській областях. Крім необхідності збільшення видатків на оборону, прем’єр Арсеній Яценюк напередодні оцінив потреби в додатковому фінансуванні відновлення інфраструктури регіону у 8 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua