196
Мін'юст РФ запропонував заборонити чиновникам їздити за кордон за чужий рахунок
— Світ
Міністерство юстиції пропонує внести поправки до закону “Про державну цивільну службу Російської Федерації” і до закону “Про муніципальну службу в Російській Федерації”, які заборонять державним і муніципальним службовцям виїжджати за кордон за чужий рахунок.
Гроші на поїздку з позаслужбовою метою не можна буде приймати від іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних компаній і громадян зарубіжних країн, а також російських юридичних осіб, які отримують гроші з-за кордону. Виняток пропонується зробити лише для відкритих акціонерних товариств з державною участю (наприклад, Газпрому): вони зможуть оплачувати поїздки чиновників, навіть якщо отримують кошти з-за кордону.
Ці пропозиції сформульовані у законопроекті, який опублікований на Єдиному порталі розкриття інформації. З документа також випливає, що держслужбовці та працівники місцевого самоврядування не зможуть брати участь у заходах, організованих іноземцями, у тому числі за кордоном, “без письмового дозволу роботодавця”, йдеться в пояснювальній записці.
Зараз діє норма, за якою державним і муніципальним службовцям забороняються поїздки, пов’язані з виконанням посадових обов’язків, за рахунок фізичних і юридичних осіб. Це не стосується службових відряджень, здійснюваних за домовленістю з державними або муніципальними органами іноземних держав, міжнародними або іноземними організаціями.
У чинній редакції закону про НКО також є обмеження для держслужбовців і працівників місцевого самоврядування. Їм не можна входити до органів управління і піклувальних або спостережних рад НКО – “іноземних агентів”, якщо це не передбачено спеціальним міжнародним договором. Вони також не можуть займатися оплачуваною діяльністю, що фінансується тільки за рахунок іноземної держави, зарубіжних юридичних і фізичних осіб.
Решта поправок в документі Мін’юсту стосуються посилення правил роботи некомерційних організацій – “іноземних агентів”. Зокрема, надається нове, більш широке, визначення “іноземного агента”. Ними пропонується вважати не лише ті НКО, які, як зазначено в чинній редакції закону, діють “в тому числі в інтересах іноземних джерел”, а будь-які організації, що отримують закордонне фінансування й беруть участь у політичній діяльності. Поняття такої діяльності також пропонується розширити: якщо зараз у законі зазначено, що до такої діяльності можна віднести організацію та проведення акцій з метою вплинути на органи влади і думку суспільства, то тепер Мін’юст пропонує віднести до неї й “інші акції”, не обумовлюючи значення цього терміна.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною