Мін'юст РФ запропонував заборонити чиновникам їздити за кордон за чужий рахунок


Мін'юст РФ запропонував заборонити чиновникам їздити за кордон за чужий рахунок

Міністерство юстиції пропонує внести поправки до закону “Про державну цивільну службу Російської Федерації” і до закону “Про муніципальну службу в Російській Федерації”, які заборонять державним і муніципальним службовцям виїжджати за кордон за чужий рахунок.

Гроші на поїздку з позаслужбовою метою не можна буде приймати від іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних компаній і громадян зарубіжних країн, а також російських юридичних осіб, які отримують гроші з-за кордону. Виняток пропонується зробити лише для відкритих акціонерних товариств з державною участю (наприклад, Газпрому): вони зможуть оплачувати поїздки чиновників, навіть якщо отримують кошти з-за кордону.

Ці пропозиції сформульовані у законопроекті, який опублікований на Єдиному порталі розкриття інформації. З документа також випливає, що держслужбовці та працівники місцевого самоврядування не зможуть брати участь у заходах, організованих іноземцями, у тому числі за кордоном, “без письмового дозволу роботодавця”, йдеться в пояснювальній записці.

Зараз діє норма, за якою державним і муніципальним службовцям забороняються поїздки, пов’язані з виконанням посадових обов’язків, за рахунок фізичних і юридичних осіб. Це не стосується службових відряджень, здійснюваних за домовленістю з державними або муніципальними органами іноземних держав, міжнародними або іноземними організаціями.

У чинній редакції закону про НКО також є обмеження для держслужбовців і працівників місцевого самоврядування. Їм не можна входити до органів управління і піклувальних або спостережних рад НКО – “іноземних агентів”, якщо це не передбачено спеціальним міжнародним договором. Вони також не можуть займатися оплачуваною діяльністю, що фінансується тільки за рахунок іноземної держави, зарубіжних юридичних і фізичних осіб.

Решта поправок в документі Мін’юсту стосуються посилення правил роботи некомерційних організацій – “іноземних агентів”. Зокрема, надається нове, більш широке, визначення “іноземного агента”. Ними пропонується вважати не лише ті НКО, які, як зазначено в чинній редакції закону, діють “в тому числі в інтересах іноземних джерел”, а будь-які організації, що отримують закордонне фінансування й беруть участь у політичній діяльності. Поняття такої діяльності також пропонується розширити: якщо зараз у законі зазначено, що до такої діяльності можна віднести організацію та проведення акцій з метою вплинути на органи влади і думку суспільства, то тепер Мін’юст пропонує віднести до неї й “інші акції”, не обумовлюючи значення цього терміна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua