Всупереч війні та Криму: Міндоходів у I півріччі зібрало 75,8 млрд грн у бюджет


Всупереч війні та Криму: Міндоходів у I півріччі зібрало 75,8 млрд грн у бюджет

Незважаючи на складну ситуацію в Україні службами Міністерства доходів і зборів зібрано 75,8 млрд. грн, що становить 101% порівняно з 2013 роком. Про це повідомив голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус, який під час брифінгу в Будинку Уряду підвів підсумки роботи Міндоходів у I півріччі 2014 року.

“В цілому ми виконали завдання, поставлені перед нами Міністерством фінансів, на 99%. Але головний підсумок – не стільки цифри, скільки нові підходи в нашій роботі”, – зазначив Голова Державної фіскальної служби.

Разом з цим, за його словами, червень став найскладнішим місяцем з виконання планових показників. Так, в червні Міндоходів забезпечило надходжень до бюджету на суму 22,3 млрд. грн., що на 3,3% (800 млн. грн.) менше, ніж за аналогічний період 2013 року. У розрізі окремих податків: ПДВ зібраний на суму 6,199 млрд. грн. з вироблених товарів (70% запланованого показника), 7,788 млрд. грн. з ввезеними товарами (78% плану); податку на прибуток – 2,18 млрд. грн. (77%); акцизного податку – 2,349 млрд. грн. (110%); платежів за користування надрами – 1,253 млрд. грн. (104%). Позитивними є показники митниць, які зібрали 8,7 млрд. грн. (На 9,8% більше, ніж у червні минулого року).

Він зазначив, що дії терористів у Донецькій і Луганській областях негативно вплинули на економічну діяльність у цих регіонах.

“Додайте до цього окупацію Криму і ви побачите серйозні втрати надходжень до бюджету”, – сказав Ігор Білоус.

Так, якщо в травні втрати в цих регіонах становили 420 млн. грн., то в червні ця цифра сягнула 630 млн. грн. Оборот підприємств у Донецькій області у травні зменшився на 3,2 млрд. грн. (більш ніж 20%), у Луганській області на 500 млн. грн. (16%). На жаль, ці регіони не лише менше виробляють, але й менше споживають. Наприклад, у травні оборот з підприємств Донецької та Луганської областей зменшився вдвічі: з 3,9 млрд. грн. до 1,8 млрд. грн. При цьому він прогнозує, що, за результатами обробки декларацій за червень ця сума буде ще менша.

“Не секрет, що туристичний сезон в Криму втрачений і туризм страждає у нас на всьому Чорноморському і Азовському узбережжях. Були певні сподівання на Одеську область, але вони поки що не виправдовуються. Все це – суттєві втрати обороту, а, отже, й втрати податків. Таким чином, за нашими розрахунками, через події на Сході та Півдні України в червні бюджет недоотримав 2,5 млрд. грн.”, – повідомив голова Державної фіскальної служби.

Особливу увагу Ігор Білоус приділив ситуації зі сплатою податків на території областей, де діяли або діють терористи. “Ми розуміємо, в якій складній ситуації опинилися платники. Наше першочергове завдання – це безпека і життя людей, тому деякі податкові інспекції продовжують діяти в обмеженому режимі. Крім того, важливо забезпечити можливість сплачувати податки. Спільно з Казначейством ми забезпечили можливість оплати фактично за допомогою електронної системи, яка працює і сьогодні, навіть в найгарячіших точках”, – повідомив голова відомства.

Крім того, зазначив він, для платників податків була відстрочена місячна звітність за травень до 30 червня. “Ми також дали платникам змогу відстрочити термін подання звітності та сплати податків. Для цього платник повинен звернутися з письмовою заявою до своєї податкової інспекції”, – додав Ігор Білоус.

“Ми також розуміємо, що у людей постраждав бізнес: у них забрали автомобілі, приміщення, спалили виробництво, заблокували дороги, підірвали залізничні колії. Тому платники на цих територіях також можуть звернутися із заявою про списання безнадійного податкового боргу без нарахування штрафних санкцій. Іншими словами, події, які відбувалися в регіоні – це форс-мажор, і ми будемо розглядати звернення платників податків саме в такому ключі”, – заявив Голова Державної фіскальної служби.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua