0 800 307 555
0 800 307 555

Йдемо до ЄС повільно: текст Асоціації все ще "гуляє" по міністерствах і відомствах


Йдемо до ЄС повільно: текст Асоціації все ще "гуляє" по міністерствах і відомствах

Текст УА поки що перебуває на узгодженні в міністерствах і відомствах, останню крапку має поставити Мін’юст. За словами заступника голови АП, хоча “ніяких дедлайнів немає”, потрібно прагнути до його якнайшвидшої ратифікації, але з тим, щоб документ спочатку запрацював ефективно.

Текст Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом ще перебуває на узгодженні в профільних міністерствах і відомствах, повідомив заступник глави адміністрації президента України Валерій Чалий.

Відповідаючи на брифінгу в середу, 9 липня, на запитання про те, коли президент Петро Порошенко внесе документ на ратифікацію до Верховної Ради, Чалий сказав: “Коли президент отримає його”​​.

“Документ перебуває на узгодженні в міністерствах, і останню крапку має поставити Мін’юст з юридично правовою оцінкою”, – сказав Чалий. Він також запевнив, що як тільки текст угоди потрапить до адміністрації президента, глава держави не буде затягувати з його переданням до парламенту.

Відповідаючи на запитання журналістів про терміни ратифікації УА, Чалий повідомив, що ніяких обмежень немає: “Ніяких дедлайнів тут немає, хоча є внутрішньоукраїнські процедури, визначені законом про міжнародні угоди”. При цьому він підкреслив, що в цій ситуації всі сторони будуть прагнути до швидкої ратифікації Угоди, але з урахуванням того, щоб документ спочатку запрацював ефективно.

“Є питання, які стосуються не суті Угоди, не її змісту, а наприклад, питань введення стандартів, тимчасових рамок”, – сказав він.

Чалий нагадав, що європейська сторона запропонувала Україні провести консультацію за участю Росії й ці консультації відбудуться 11 липня на рівні міністрів в Брюсселі, але “це абсолютно не впливає на графіки, ніяких дедлайнів і графіків тут немає”.

Заступник глави адміністрації президента України також поінформував, що європейська сторона вважає за необхідне створити національну програму імплементації Угоди про асоціацію, затверджену на рівні закону.

Крім цього, за його словами, постає питання ресурсів, необхідних для реалізації цього документа.

“На мій погляд, європейські партнери бачать, що це все має бути в пакеті… Я думаю, що у нас є час і наш парламент, ви знаєте, працює зараз, і наша система преференцій дозволяє отримати той самий режим, який забезпечується Угодою, і у нас фактично, є час до вересня, але це не означає, що ми будемо затягувати до вересня”, – сказав він.

З країн ЄС угоди вже ратифікували парламенти Румунії та Литви. У свою чергу, Молдова, яка підписала Угоду в один день з Україною, вже ратифікувала документ у своєму парламенті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua