0 800 307 555
0 800 307 555

У МОЗ констатували подорожчання ліків в Україні майже на третину


У МОЗ констатували подорожчання ліків в Україні майже на третину

За даними моніторингової організації “Моріон” медикаменти в Україні подорожчали приблизно на третину. Про це під час брифінгу повідомила голова комісії з питань фармацевтичної галузі Громадської ради при МОЗ України Тамара Литвиненкова.

Вона зазначила, що 80% від ціни на ліки формується заводом-виробником.

“За період різкої девальвації гривні, за даними моніторингової організації “Моріон”, ціна на лікарські засоби, ціни на які держава контролює, зросла не вище 30%, а ціна на ті засоби, які не регулюються державою – не вище ніж на 28%”, – повідомила вона.

Експерт переконана, що перешкодити різкому подорожчанню ліків може активність громадських організацій.

“Щоб ​​ціна перестала коливатися, потрібно бути активними громадським організаціям. Потрібно створення спостережних рад, які будуть моніторити обгрунтування зростання цін від окремих фармвиробників”, – зазначила вона.

При цьому експерт підкреслила й те, що ліки не можуть бути занадто дешеві, адже “їхнє виробництво – це високотехнологічна процедура, що вимагає роботи фахівців високої кваліфікації”.

Крім того, вона додала, що до завищеної ціни на ліки включаються також “кошти налагоджених корупційних схем”.

“На етапі ввезення лікарських засобів, їхньої реєстрації та так би мовити допуску до пацієнта багато перешкод, зокрема є дозвільні процедури, які навіть повторюють одна одну. І за це потрібно платити хабарі. А всі ці витрати, звичайно ж, включаються потім і в ціну”, – підкреслила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua