Через банкрутство туроператора постраждало понад 1300 українців


Через банкрутство туроператора постраждало понад 1300 українців

В результаті банкрутства київського туроператора “Ільтур” постраждали понад 1300 осіб, що вибрали місцем відпочинку Туреччину і Болгарію

Перша частина постраждалих – це 300-350 осіб: два чартерних літака на турецьке узбережжя Середземного моря; ще 1000 осіб постраждали в Болгарській республіці. Про це повідомив президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу України Олександр Новиковський.

За його словами, були продані тури, але туроператор з невідомих причин на зміг оплатити проживання та відпочинок.

Проблеми почалися у 300 відпочиваючих, які приїхали до Туреччини – їм було відмовлено у поселенні. Туроператор посилався на те, що банк не перерахував кошти.

У Болгарії туристи також не змогли заселитися в готелі, а деякі автобусні маршрути були розвернені на півдорозі і повернуті додому. Були також туристи, які навіть не змогли виїхати на відпочинок. “Поки що людям взагалі нічого не відшкодували.

Ми створили координаційний центр, який приймає заяви від постраждалих в ситуації, що склалася, після ми звертатимемося до суду, буде проведено розслідування. Ми будемо проводити своє окреме розслідування, і повідомляти громадськість про те, як воно просувається”, – зазначив Новиковський.

Він також додав, що в консульстві Болгарії була надана допомога українським туристам з повернення. А деякі оператори, що входять до Асоціації лідерів туристичного бізнесу в Україні – надали за свій рахунок можливість вивозу дітей з Болгарії назад в Україну.

Відзначимо, що в МЗС України також заявили, що у них є інформація про потерпілих. “До того часу, поки відповідальність оператора перед туристом не буде збільшена в рази, такі випадки будуть траплятися, я думаю, що кожного року”, – підкреслив президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу України.

“Це нормальна юридична практика, коли компанія не може виконати свої зобов’язання. У Британії щороку банкрутують 20-30 операторів. Але кожен турист захищений. Таку практику потрібно втілювати в життя в Україні”, – резюмував Новиковський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua