На програми доступного житла немає грошей - Фонд “Держмолодьжитло” припинив укладання договорів


На програми доступного житла немає грошей - Фонд “Держмолодьжитло” припинив укладання договорів

Враховуючи існуючі в державі проблеми, процедури укладення нових договорів за всіма програмами, які реалізує “Держмолодьжитло”, тимчасово припинені. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін. За його словами, зараз фонд зосередиться на виконанні вже взятих на себе зобов’язань.

“Коли приймалися зміни до державного бюджету на 2014 рік, у цих положеннях було записано, що при наявності економічних умов, потрібно повернутися до реалізації соціальних програм. І ми розраховуємо, що житлові програми – у тому числі. Коли це буде зроблено, більш детально може відповісти лише фінансово-економічний блок уряду. Ми зараз намагаємося вирішити реальні питання – це фінансування існуючих заборгованостей. У нас в минулому році недофінансовано було програму з надання пільгових кредитів та програму доступного житла 30/70. Ось цими питаннями ми зараз займаємось”, – пояснив Рисухін. Недофінансування цих програм у минулому році склало 25 млн. грн та 40 млн. грн. відповідно.

Також було прийнято рішення про допомогу постраждалим в слідстві неплатоспроможності банків. “Вперше ця проблема постала у березні цього року. Ми звернулися до Генеральної прокуратури, до Національного банку з проханням підтримати платоспроможність цих банків. Нажаль, рішення, яке одразу могло б допомогти, не було знайдено. Тому було рішення про те, аби підготувати відповідний законодавчий акт, який би вирішив питання погашення компенсації втрат цих громадян – а їх налічується 188 сімей, – які не можуть отримати в тому розмірі компенсацію з фонду гарантування вкладів”, – розповів глава правління фонду.

Нагадаємо, кошти покупців житла за держпрограмами “зависли” у проблемних “Південкомбанку” та “Автокразбанку”. Станом на червень на рахунках 570 учасників програм, які внесли гроші в банки, залишалось понад 100 млн. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua