Кабмін хоче зменшити дефіцит держбюджету до 1%


Кабмін хоче зменшити дефіцит держбюджету до 1%

Уряд планує скоротити обсяг дефіциту державного бюджету з 3% ВВП у 2015 році до 1% ВВП у 2017 році.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

“З метою зменшення темпів зростання загального обсягу державного боргу і гарантованого державою боргу, подальшого зростання боргового навантаження на економіку в середньостроковій перспективі планується скорочення дефіциту державного бюджету з 3% ВВП у 2015 році до близько 2% ВВП у 2016 році і близько 1% ВВП – у 2017 році”,- йдеться в повідомленні.

Мінфін зазначає, що в середньостроковій перспективі уряди країн світу намагаються знизити свої дефіцити до економічно безпечного рівня – 3% ВВП відповідно до Маастрихтських критерій.

З цією метою більшість країн світу змушені здійснювати жорстку бюджетну політику щодо скорочення витрат бюджету, включаючи соціальні, і підвищення податкового навантаження на економіку.

Посилаючись на оцінки МВФ, Мінфін повідомляє, що в 2015-2017 роках бюджетні дефіцити країн світу знижуватимуться. Зокрема, в Японії – з 6,4% до 5,2% ВВП, у США – з 5,6% до 5,4% ВВП, в Європейському Союзі – з 2,2% до 1,0% ВВП. Зокрема в країнах ЄС: в Іспанії – з 4,8% до 2,9% ВВП, у Словенії – з 4,1% до 3,6% ВВП, у Великобританії – з 4,1% до 1,5% ВВП, в Ірландії – з 3,0% до 1,7% ВВП, у Франції – з 3,0% до 1,3% ВВП, у Греції – з 1,9% до 0,7% ВВП.

Як повідомлялося раніше, уряд планує у 2015 році втримувати обсяг дефіциту державного бюджету в межах 3% ВВП, обсяг державного боргу – не вище 55% ВВП, про що йдеться в проекті основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік. За інформацією Мінфіну, дефіцит держбюджету України за підсумками січня-травня 2014 року становив 12,224 млрд грн, що на 33,9% менше показника дефіциту за аналогічний період минулого року.

Водночас, враховуючи показники виконання дохідної частини держбюджету, експерти прогнозують, що дефіцит держбюджету може перевищити 30 млрд грн до кінця року, і фіскальний розрив буде вищий 6% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua