НБУ прогнозує інфляцію на 2015 рік менше 10%


НБУ прогнозує інфляцію на 2015 рік менше 10%

Інфляція в 2015 році очікується менше 10%, повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.

“У 2014 році зростання споживчих цін становитиме близько 17%, а в 2015 році інфляція не перевищить однозначного рівня”, – повідомляється з посиланням на Валерію Гонтарєву на сторінці НБУ в мережі Facebook.

За повідомленням, у другому півріччі очікується суттєве уповільнення інфляції, оскільки більшість інфляційних чинників вже спрацювали в першому півріччі.

Нагадаємо, уряд України в квітні затвердив проект Бюджетної резолюції на 2015 рік, який передбачає, що в 2015 році очікується зростання ВВП на 1,7% за уповільнення інфляції (грудень до грудня) до 5,4%.

Програма співпраці України з Міжнародним валютним фондом, схвалена в кінці квітня, передбачає перехід протягом 12 місяців до політики інфляційного таргетування з виходом на цільовий рівень інфляції в 3-5% на рік.

Інфляція в Україні в червні 2014 року сповільнилася до 1%, після 3,8% – у травні, 3,3% – у квітні. Від початку поточного року споживчі ціни в країні зросли на 11,6%, тоді як за весь минулий рік вони збільшилися на 0,5%. Держбюджет-2014 побудований на прогнозі інфляції 14%.

Раніше голова НБУ допускала, що інфляція в 2014 році може прискоритися до 17-19% під впливом девальвації національної валюти та підвищення регульованих тарифів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua