Скільки витрачають країни світу на продукти харчування


Скільки витрачають країни світу на продукти харчування

Середня американська родина витрачає на купівлю продуктів харчування лише 6,6% сімейного бюджету. Якщо ж додати відвідування ресторанів та послуги громадського харчування, то частка витрат на харчування зростає до 11%.

У Пакистані середня сім’я витрачає близько 47,7% свого сімейного бюджету на продукти харчування. Очевидно, що на стрибки цін на продовольство населення в Пакистані реагує значно гостріше, ніж у США.

Служба статистики при Міністерстві сільського господарства США стежить за обсягом витрат у світі на продукти харчування, алкоголь і тютюн. Свіжі дані свідчать, що громадяни США витрачають найменшу частку свого сімейного бюджету на продукти харчування, причому, як це не дивно, але цей показник менший, ніж у Канаді та Європі.

БАГАТІ ВИТРАЧАЮТЬ МЕНШЕ

Як правило, в багатьох країнах частка витрат на продукти харчування значно менша, ніж у бідних. Це пов’язано з тим, що в міру економічного зростання доходи споживачів збільшуються значно швидше від цін на продовольство, в результаті все більше коштів з бюджету домогосподарства витрачається на інші цілі.

Однак подібне “правило” не завжди вірне: багато залежить від якості їжі, цін на конкретні товари, державних субсидій. Наприклад, частка витрат на харчування індійської сім’ї нижча, ніж у російської, хоча рівень життя в Росії значно кращий, або ж у Південній Кореї аналогічний показник нижчий, ніж у Японії.

АМЕРИКАНЦІ БАГАТШІ ВІД ЄВРОПЕЙЦІВ

Американці витрачають менше на продукти харчування, ніж європейці. Той факт, що американці витрачають меншу частину свого сімейного бюджету на продукти харчування, ніж це роблять європейці, частково є наслідком того, що американці багатші. Більше того, американці витрачають на продовольство менше, ніж європейці, навіть в абсолютному відношенні.

Американець у середньому витрачає близько $2273 на рік на їжу, що вживається вдома, в той час як німець витрачає $2481 на рік, француз – $3037 на рік, а в Норвегії показник досягає колосального значення – $4485 на рік.

Ймовірно, така ситуація пов’язана з різними системами оподаткування, а також у культурі харчування поза домом. Більше того, в США сільське господарство активно субсидується, що сприяє падінню цін на кінцевому ринку.

ЧИМ БІЛЬША ЧАСТКА ВИТРАТ НА ХАРЧУВАННЯ, ТИМ ВИЩИЙ РІВЕНЬ НЕДОЇДАННЯ

Висока частка бюджету, яка витрачається на продукти харчування, і рівень недоїдання – це два фактори, що йдуть один за одним. У бідних країнах жителі витрачають велику частку зароблених коштів на те, щоб прогодувати свою сім’ю, причому через зростання цін на продовольство зберігається високий рівень тих, хто недоїдає.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua