Єгипет дорожчає: уряд різко підвищив ціни на паливо


Єгипет дорожчає: уряд різко підвищив ціни на паливо

Єгипет різко підняв ціни на бензин, на 40-78%, газове паливо подорожчало на 175%. На єгиптян чекає також зростання цін на електрику – удвічі протягом п’яти років. Політика урізання субсидій для населення, яку проводить уряд країни, направлена на скорочення дефіциту бюджету. Надалі подорожчання може відбитися і на туристах: країна планує зростання цін на візи і, можливо, введення туристичного податку.

Влада Єгипту минулого тижня підняла ціни на окремі види палива. Скорочення цього виду субсидій стало заходом для уповільнення зростаючого дефіциту бюджету, повідомило Reuters джерело в міністерстві нафти і мінеральних ресурсів. Субсидії на продукти харчування і паливо традиційно становлять чверть всіх державних витрат. Уряд Єгипту сподівається, що їхнє скорочення допоможе економіці країни відновитися після політичної нестабільності, що тривала більш ніж три роки. Попередні уряди побоювалися обмеження субсидій через можливу різку негативну реакцію населення, що звикло до дешевого палива.

Ціна на 92-й бензин зросла на 2,6 єгипетського фунта, або ж на 40% порівняно з попередньою ціною 1,85 фунта. Бензин з октановим числом 80 тепер коштує на 78% дорожче, 1,6 єгипетського фунта.

Вартість дизельного палива, за інформацією Reuters, збільшилася на 63%, до 1,8 фунта за літр, ціна кубічного метра газового автомобільного палива зросте на 175% і становитиме 1,1 фунта. Міністр постачання і внутрішньої торгівлі Єгипту Халед Ханафі повідомив, що уряд скасує субсидії й на 90-й бензин, а ціна на бензин з октановим числом 95 зросте до 6,25 фунта, передає слова міністра єгипетський телеканал Sada al-Balad.

«Підвищення цін на паливо було очікуване», – сказав президент аналітичного центру з вивчення Близького Сходу і Північної Африки Signet Ангус Блер. Це була необхідна міра для того, щоб уникнути зростання інфляції, а також подорожчання вартості інших товарів, вважає експерт. Водночас, додає він, підвищення цін на паливо не позначиться на незабезпечених верствах населення, оскільки їм не по кишені автомобілі.

Раніше обраний президент Єгипту Абдул-Фаттах ас-Сісі в рамках реформування так званих енергетичних субсидій (субсидій на паливо і електрику) вже підвищив ціни на електрику. Вартість електроенергії почала зростати з липня і, за планом, має бути подвоєна протягом п’яти років. Цей вид субсидій є одним з основних нарівні з субсидіями на транспорт, їжу та сільське господарство. В цілому план зі скорочення енергетичних субсидій має заощадити уряду 40 млрд єгипетських фунтів для бюджету 2014-2015 років, говорив міністр фінансів Єгипту Хані Кадрі Дем’ян. Переглянутий бюджет ставить завдання знизити дефіцит до 10% ВВП наступного податкового року із запланованих на цей рік 12%.

Відзначимо, що кошти на підтримку єгипетської економіки беруться не лише з громадян за допомогою зниження субсидій, але і з туристів, які відвідують популярні курорти. У травні цього року міністерство туризму Єгипту прийняло рішення про підвищення з 1 листопада вартості в’їзної візи для туристів з $15 до $25.

Туристична сфера є одним з основних секторів єгипетської економіки, і вона серйозно постраждала від революційних подій. У 2010 році країну відвідали 14,7 млн ​​осіб, що принесло державній скарбниці $12,5 млрд. Торік турпотік знизився до 9 млн осіб, а прибуток галузі скоротилася на 30%.

На початку червня єгипетська газета Daily News Egypt повідомила про введення податку для туристів, що прибувають в аеропорти Олександрії, Південного Синаю, Хургади, Луксора і Асуана, в розмірі $7. Цю інформацію, а також чутки про податок для тих, хто вилітають з аеропорту Каїра в розмірі $25 пізніше спростував туристичний відділ посольства Єгипту в Москві.

На сьогодні на поїздки в Єгипет припадає близько 14% заброньованих російських турів, в червні падіння відвідуваності становило близько 1%, при тому що ціни дещо знизилися. У турфірмах пояснюють це сезонним фактором: у Єгипті влітку дуже жарко. Однак у російських туристичних агентствах відзначають, що зростання витрат і, відповідно, зростання вартості турів може додатково позначитися на відвідуваності курортів країни росіянами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua