Французька нафтова компанія Total пропонує замінити долари на євро


Французька нафтова компанія Total пропонує замінити долари на євро

Євро на зміну “нафтодоларам”. Гендиректор французької нафтової компанії Total Крістоф де Маржері виступив за збільшення ролі євро у світовій торгівлі. Він, зокрема, не бачить жодної необхідності платити за нафту доларами, тим більше що від збільшення частки в міжнародних розрахунках єдина європейська валюта тільки виграє.

“Ціна на основні світові марки нафти встановлюється в доларах за барель, але це не означає, що платежі повинні відбуватися саме в цій валюті”, – сказав голова Total.

Він, правда, визнав, що повністю обійтися без американської валюти навряд чи вдасться, але євро тільки виграє, якщо буде більш активно використовуватися в світових розрахунках.

До речі, “деамериканізація” обговорюється вже на самому високому рівні. Так, на сьогодні запланована зустріч міністрів фінансів єврозони, де планується обговорити роль євро у світовій торгівлі.

Зараз у світі все частіше простежуються тенденції на відмову від розрахунків у доларах. Так, в першу чергу варто сказати про китайський юань. Пекін з року в рік активно розвиває свій фінансовий ринок і просуває юань на міжнародну арену.

З багатьма країнами Китай вже уклав угоду про свопи, в рамках яких платежі проводяться в національних валютах.

Аналогічної домовленості досягли Китай і Росія. Обидві країни зацікавлені в максимальному скороченні залежності від США, а отже і в мінімальному використанні долара у своїх розрахунках.

Більше того, країни БРІКС проводять активну роботу зі створення свого резервного банку – так званого Банку БРІКС. Його функція – організувати країнам доступ до грошових коштів без участі МВФ. По суті, Банк БРІКС і є альтернатива МВФ, де домінуюче положення займають саме США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua