ЄС просить Україну відкласти ратифікацію Угоди про асоціацію через Росію - ЗМІ


ЄС просить Україну відкласти ратифікацію Угоди про асоціацію через Росію - ЗМІ

Ратифікаційний пакет Угоди про асоціацію з ЄС вже практично підготовлений, повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в Кабінеті міністрів. Згідно з повідомленням, Кабмін зможе передати документи президенту вже наступного тижня.

Однією з основних причин затягування ратифікації може бути позиція РФ: навіть після підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію вона як і раніше залишається серйозним подразником для Росії, приводом для погроз і шантажу, – пише ZN.UA.

Така ситуація “вельми напружує деякі європейські столиці”. До недавнього часу вони намагалися умовити Київ відтермінувати підписання СА, – сказано в статті.

Як стверджують дипломатичні джерела, якби українська сторона, згнітивши серце, не погодилася на тристоронні консультації Україна-ЄС-Росія з приводу реалізації Угоди про асоціацію, торжество євроінтеграції 27 червня для України не відбулося б.

Тепер європейці переконують Київ відстрочити ратифікацію.

Водночас, за наявною інформацією, “у разі різкого погіршення ситуації” Київ має намір ратифікувати Угоду про асоціацію негайно.

Як відомо, 27 червня 2014 Україна повністю підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Підпис від України під економічною (заключної) частиною Угоди поставив президент Петро Порошенко і лідери всіх країн-членів ЄС.

Разом з Україною свої угоди підписали і Молдова і Грузія.

Спеціального “плану” для ратифікації Угоди про асоціацію не потрібно – зокрема, Молдова ратифікувала свою угоду з ЄС на третій робочий день після підписання.

Відповідно до закону про міжнародні договори, має бути підготовлений певний стандартний “ратифікаційний” пакет документів. Цим займається МЗС.

Він також погоджує цей пакет з іншими міністерствами і відомствами, а потім вносить відповідне подання президенту.

Глава держави, у свою чергу, робить подання до парламенту, після чого Верховна Рада приймає закон про ратифікацію міжнародного договору.

Президент України Петро Порошенко 2 липня доручив Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни підготувати і погодити з ЄС ратифікацію Угоди про асоціацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua