Банківська революція: введені санкції для банків за валютні маніпуляції та багато інших змін


Банківська революція: введені санкції для банків за валютні маніпуляції та багато інших змін

Народні депутати підтримали в другому читанні і в цілому законопроект № 4938 “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи”. За відповідне рішення проголосували 231 нардеп.

Закон удосконалить механізм отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків.
Також закон передбачає зміну процедур, здійснюваних при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси.

Крім того, закон передбачає спрощення процедур, пов’язаних з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків, а також надає НБУ право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

Автори законодавчих змін також виступили за розширення переліку критеріїв для віднесення банків до категорії проблемних або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок за досягнення обсягу негативно класифікованих активів банку 35% загальної суми активів.

Також пропонується виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, які використовуються вкладниками як засіб забезпечення виконання інших зобов’язань перед цим банком, і дозволяється Фонду гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігації, термін яких може перевищувати 5 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua