Які кардинальні зміни чекають на Україну в найближчі півроку: рішення Кабміну


Які кардинальні зміни чекають на Україну в найближчі півроку: рішення Кабміну

На вчорашньому засіданні Кабміну урядовці схвалили пакет антикорупційних заходів в Україні. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, зазначає прес-служба Кабміну.

Зокрема, уряд схвалив законопроект про затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки, до 2017-го. Цей документ представлять на розгляд Верховної Ради до 1 вересня. Крім того, Кабмін затвердив десять першочергових кроків боротьби з корупцією на наступні шість місяців.

“Мова йде про десять пріоритетів, які ми плануємо реалізувати протягом наступних півроку. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема, з експертами Ради Європи та організації GRECO”, – зазначив Петренко.

Десять урядових пріоритетів у боротьбі з корупцією в Україні:

1) Формування ефективної антикорупційної політики, прийняття антикорупційної стратегії в парламенті.

2) Функціонування “добропорядної публічної служби”. Будуть прийняті нові редакції законів про державну службу та про службу в органах місцевого самоврядування. Держслужбовцям піднімуть зарплати, щоб вони не брали хабарів, а також таким чином хочуть підняти престиж професії. Законопроект передбачатиме як реальні вимоги до держслужбовців, так і буде пропонувати систему мотивації, у тому числі матеріальну. Хочуть скасувати систему надбавок до зарплат, яка зараз залежить переважно від лояльності керівника до підлеглого. Законопроект про зміни в системі держслужби подадуть до парламенту до 1 серпня. Водночас на 1 вересня підготують великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів та можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості.

3) Посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Буде прийнятий закон про Антикорупційне бюро, яке буде здійснювати як превенцію, так і розслідування корупційних злочинів, в першу чергу тих, які здійснюють вищі посадові особи держави. У рамках посилення відповідальності за корупцію передбачається “прибрати останні лазівки”, які залишилися, коли державні службовці можуть ухилятися від відповідальності через процедуру взяття на поруки.

4) Судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції. Прийняття нової редакції закону “Про судоустрій і статус суддів”, а також проведення повної переатестації судового корпусу України. До вересня буде подано нову редакцію закону про міліцію, закону про Державне бюро розслідувань, а також очікується, що Верховна Рада завершить ухвалення закону “Про прокуратуру”, який буде відповідати всім вимогам Венеціанської комісії.

5) Позбавлення можливості користування доходами, отриманими злочинним шляхом. Пропонується прийняти низку законів, які будуть розкривати інформацію про кінцевих вигодонабувачів у всіх юридичних особах приватного права. Мова йде про ті компанії, засновниками яких є офшорні компанії. Також буде прийнята нова редакція закону про запобігання та протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Крім того, буде внесено низку законів щодо протидії тіньовому відтоку капіталу з України.

6) Спрощення умов ведення бізнесу та його детінізації. Планують прийняти закон про так званий податковий компроміс, який дасть змогу тим підприємствам, які на 1 січня 2014 року мали певні недоплати до бюджету, провести звіряння з податковими органами і легалізувати свої фінансові показники. Також буде прийнято рішення щодо введення інституту бізнес-омбудсмена – орган, який буде комунікатором між бізнесом та представниками влади з питань дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади. Одночасно хочуть спростити регуляторні процедури, які гальмують роботу бізнесу. За останні три місяці близько 60 регуляторних процедур вже було скасовано.

7) Ефективна система надання адміністративних послуг. Майбутній закон передбачає передання повноважень з надання адмінпослуг місцевим органам влади, максимальне спрощення надання цих послуг, переведення надання послуг в електронний режим. Переведення центрів надання адміністративних послуг на фактичний госпрозрахунок для того, щоб була легальна мотивація, легальна оплата за послуги, які надаються за такою процедурою: визначені законом терміни, встановлена ​​загальна по всій країні ціна, ці послуги надаються за певним стандартом.

8) Прозорість політичних фінансів. Планується до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект про прозорість фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

9) Законність використання бюджетних коштів та приватизаційних процесів. Також уряд поставив завдання розпочати процес електронних державних закупівель.

10) Забезпечення доступу до інформації. На розгляд парламенту буде запропонований законопроект про публічність реєстрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua