0 800 307 555
0 800 307 555

"Зелені" розбірки: Мін'юст визнав незаконним розпорядження Кабміну про зниження "зеленого" тарифу


"Зелені" розбірки: Мін'юст визнав незаконним розпорядження Кабміну про зниження "зеленого" тарифу

Міністерство юстиції погодило спірне розпорядження Кабміну “Про удосконалення системи розрахунків за електроенергію з альтернативних джерел енергії” від 18 червня № 589-р із зауваженням “про його невідповідність до актів законодавства, що мають вищу юридичну силу”. Про це йдеться в юридичному висновку Мін’юсту від 13 червня 2014 р. за результатами правової експертизи зазначеного проекту розпорядження Кабміну.

Нагадаємо, документом НКРЕ пропонується знизити тарифний коефіцієнт для пікового періоду часу з 1,8 до 1,01 при розрахунку “зеленого” ​​тарифу для всіх суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії, за винятком міні-ГЕС. Це призведе до зменшення “зеленого” ​​тарифу майже в два рази.

У Міністерстві юстиції, зокрема, зазначили, що “зелений” тариф для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів 2-го класу напруги на січень 2009 року, визначеного із застосуванням тарифного коефіцієнта, який застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації), помноженого на коефіцієнт “зеленого” ​​тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.

“Проте зазначеною статтею (17-1 Закону “Про електроенергетику”- Ред.) не передбачені повноваження Кабінету міністрів щодо регулювання тарифного коефіцієнта, який застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації)”, – йдеться у висновку Мін’юсту.

Виходячи з цього, в Мін’юсті погодили зазначений проект розпорядження Кабміну із зауваженням про те, що документ “не відповідає актам законодавства, що мають вищу юридичну силу”.

Сам документ довгий час не публікувався на сайті уряду або в інших офіційних джерелах. Про прийняття розпорядження Кабміну випадково стало відомо після засідання парламентського комітету з ПЕК від заступника міністра Міненерговугілля Вадима Уліда, який повідомив в кулуарах парламенту про те, що прем’єр-міністром підписаний зазначений документ.

Позицію Мін’юсту поділяють і представники провідних юридичних фірм, які спеціалізуються на захисті інвестицій. Адвокат юридичної фірми Marchenko Danevych Максим Сисоєв назвав вказане розпорядження Кабміну дискримінаційним, оскільки тарифний коефіцієнт рекомендується знизити тільки для сонячних електростанцій і не знижувати для малих ГЕС. “Тобто, Кабмін фактично здійснює дискримінацію та антиконкурентні дії відносно одних виробників на користь інших”, – говорить Сисоєв.

Водночас, на думку старшого юриста юридичної фірми “Астерс” Ярослава Петрова, НКРЕ має право як виконати цю рекомендацію Кабміну (з дотриманням процедури прийняття регуляторних актів), так і відмовитися переглядати коефіцієнт пікового часу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua