Криза світового ринку праці може коштувати $10 трлн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Криза світового ринку праці може коштувати $10 трлн

Світ
868
Світова економіка через кризу ринку праці ризикує втратити $10 трлн до 2030 року, що еквівалентно 10% світового ВВП або майже 60% ВВП США. Про це свідчать дані дослідження The Boston Consulting Group. Такі дані пояснюються різкою нестачею робочої сили в одних країнах і надлишком – в інших, і ситуація посилюється низкою факторів, починаючи від млявого економічного зростання і старіння населення до низької народжуваності і обмежень імміграційної політики.
Компанія BCG проаналізувала динаміку попиту та пропозиції робочої сили в 25 найбільших економіках світу, включаючи країни G20, і з’ясувала, що до 2020 року в більшості країн буде й надалі спостерігатися надлишок робочої сили. Проте вже до 2030 року цей надлишок для більшості країн перетвориться на дефіцит.
“Наслідки дисбалансів на ринку праці для темпів росту і стану конкурентоспроможності більшості країн будуть серйозними, – стверджує старший партнер BCG і співавтор доповіді Райнер Штрак. – Урядам, компаніям та іншим інститутам варто вже зараз вживати заходів, якщо вони хочуть запобігти масштабному удару по економіках світу і по світовій економіці в цілому”.
Дисбаланси на світовому ринку праці будуть нерівномірними, і їх динаміка буде різноспрямованою. Ось деякі приклади країн з критичними дисбалансами на ринку праці:
- У Німеччині за прогнозами BCG до 2020 року буде спостерігатися дефіцит робочої сили в розмірі 2,4 млн осіб, і 10 млн. осіб до 2030 року, що еквівалентно 23% трудових ресурсів. Країна не зможе досягти своїх історичних темпів зростання ВВП, якщо найближчим часом не вживе заходів.
- Бразилії загрожує брак робочої сили в розмірі 8,5 млн осіб в 2020 році, а до 2030 року цей показник може зрости майже в 4 рази – до 40,9 млн осіб або 33% трудових ресурсів. – Цей показник на 10% гірший, ніж у Німеччині, і є найвищим серед 25 досліджуваних країн.
- У Китаї очікується надлишок робочої сили в розмірі 55,2-75,3 млн осіб до 2020 року. Однак до 2030 року цей надлишок може перетворитися на дефіцит на рівні 24,5 млн осіб.
- Прогнози щодо США говорять про те, що до 2020 року надлишок робочої сили в країні може скласти від 17,1 млн до 22 млн осіб. До 2030 року надлишок буде зберігатися, але складе вже приблизно 7,4 млн осіб.
- Очікується, що до 2020 року у Франції, Італії та Великобританії буде спостерігатися надлишок робочої сили, який буде виражатися однозначним показником, проте вже в наступному десятилітті в цих країнах може бути зафіксований дефіцит робочої сили.
Проблеми, пов’язані з трудовими надлишками, всім добре відомі. Високий рівень безробіття скорочує податкову базу і підвищує вартість соціальних послуг при одночасному підвищенні ризику соціальної нестабільності. У довгостроковій перспективі це загрожує тим, що люди втрачають навички, і в кінцевому підсумку призводить до скорочення конкурентоспроможності економіки і ступеня її привабливості для інвесторів.
Але проблеми з дефіцитом робочої сили так само несуть шкоду для економіки, тому що вакантні робочі місця не можуть бути зайняті. Це призводить до прискорення темпів інфляції, пов’язаної зі зростанням заробітної плати, і перешкоджає зростанню бізнесу та конкурентоспроможності.
“На перший погляд може здаватися, що в країні ідеальний баланс попиту та пропозиції трудових ресурсів, – зазначає Штрак. – Але після більш ретельного аналізу виявляється, що спостерігається надлишок робочої сили з початковою освітою на рівні 1 млн осіб і дефіцит людей з середньою освітою на позначці в 1 млн осіб. Таке усереднення розкриває важливе завдання для влади країн та представників бізнесу, а також свідчить про необхідність набагато складніших інструментів для аналізу попиту та пропозиції і вироблення рішень”.
Раніше Міжнародна організація праці (МОП) опублікувала прогноз, згідно з яким цього року кількість безробітних у світі зросте на 3,2 млн осіб і досягне 203,2 млн осіб. На думку експертів МОП, цифра буде тільки зростати – до 2019 року вона може досягти 213 мільйонів осіб. Причина такої тенденції криється не стільки в погіршенні економічної ситуації у світі, а скільки у збільшенні економічно активного населення в країнах, що розвиваються.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас