НАБУ: реструктуризації мають підлягати валютні кредити, надані на придбання житла для проживання


НАБУ: реструктуризації мають підлягати валютні кредити, надані на придбання житла для проживання

Реструктуризації мають підлягати ті кредити в іноземній валюті, які банк надав на придбання житла для власного проживання фізичній особі, яка є єдиним житлом для нього або його родини. Таку пропозицію НАБУ надала законопроекту “Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюті в національну валюту України – гривню”. Про це повідомили в прес-службі НАБУ.

Реструктуризації має підлягати споживчий кредит, отриманий позичальником за одним договором у банківській системі. При цьому заборгованість з основної суми на початок 2014 року, в еквіваленті, не повинна перевищувати 1,5 мільйона гривень за офіційним курсом НБУ, який був встановлений на день підписання кредитного договору.

“Ми вважаємо, що такі обмеження є справедливими і дозволять не перекладати ризики тих, хто купував за кредитні кошти по декілька квартир з метою їх перепродажу або здавання в оренду”, – сказала в.о. Виконавчого директора НАБУ Олена Коробкова.

При цьому вона зазначила, що зараз до роботи над компромісним варіантом законопроекту залучені всі зацікавлені сторони: представники позичальників, НБУ, банківська спільнота і Комітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності.

“Радує те, що бажання вирішити проблему валютних кредитів виключно за рахунок банків відійшло на задній план. Триває пошук компромісу, в якому має бути присутня економічна логіка, а не суцільний популізм”, – підкреслила О.Коробкова.

Так, для проведення реструктуризації, насамперед, залишок за кредитом потрібно буде конвертувати за офіційним курсом НБУ на 1 січня 2014 р. (наприклад, по відношенню до долара США курс був на рівні 7,993 грн/дол.). На цю суму банк встановлює відсоткову ставку в розмірі 16,5% річних.

Крім цього, сума заборгованості буде конвертуватися також і за курсом НБУ на день проведення реструктуризації. На різницю між цією сумою та конвертованою сумою за курсом 7,993 грн/дол банк встановлює фіксовану відсоткову ставку в розмірі 0,1% річних.

Вона підлягає сплаті позичальником в кінці строку кредиту разовим платежем. У разі, якщо протягом цього часу не буде прострочених платежів, тоді банк буде зобов’язаний здійснити прощення (списання) зазначеної різниці.

Законопроектом забороняється банку вимагати від позичальника сплати будь-яких платежів, зборів, комісій на свою користь за проведення та оформлення реструктуризації.

Плата позичальника за послуги нотаріуса, пов’язані з внесенням змін до іпотечного договору та їх оформленням, не повинна перевищувати в загальній сумі 500 гривень.

Всі необхідні дії, пов’язані з реєстрацією, внесенням змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інші державні реєстри здійснюються безкоштовно.

Нараховані штрафи за неналежне виконання кредитних зобов’язань позичальником в період з 1 січня 2014 року до дати проведення реструктуризації, визнаються банком безнадійними та підлягають списанню, а сплачені – потрібно зарахувати в рахунок погашення кредитної заборгованості.

Якщо позичальник не зможе виконувати свої кредитні зобов’язання, він протягом трьох місяців після реструктуризації, має право звернутися з пропозицією про передачу предмета іпотеки у власність банку в рахунок погашення заборгованості. Різниця між ринковою вартістю застави і сумою заборгованості визнається банком безнадійною і підлягає списанню (прощенню). Вартість послуг з оцінки не повинна перевищувати 300 гривень.

Нотаріус зобов’язаний засвідчити договір про задоволення вимог іпотекодержателя та здійснити інші нотаріальні дії, пов’язані з його укладанням, розмір плати за які не повинен перевищувати в загальній сумі 500 гривень.

У законопроекті пропонується, щоб кредити, отримані позичальниками під заставу житлової нерухомості не підлягали реструктуризації, але були використані на ведення підприємницької діяльності з метою отримання прибутку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua